Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko Warszawa. Największe miejskie dziury

Dziury w jezdniach i wyrwy w ulicach to nie tylko polska specjalność. Zapraszamy w podróż po największych i najbardziej uciążliwych miejskich dziurach z całego świata.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
dziura Świętokrzyska Marszałkowska wyrwa metro Warszawa Ulica budowa
Reklama

Komentarze (64)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • pis -toys
  2012-10-27 19:49
  Za te wszystkie dziury w całym świecie odpowiada PO i rząd Tuska , a on osobiście najbardziej.To oczywista oczywistość Oni nie mają Pi$=iorów to nie ma kto im o tym powiedzieć.
  0
  zgłoś
 • Ninka
  2012-10-11 10:32
  Skandal za skandalem, za skandalem skandal, a za tym skandalem jeszcze jeden skandal... I co tu jeszcze one robia?...
  0
  zgłoś
 • Kroll Siegmund
  2012-10-05 19:27
  Zapadła się ziemia. Przez budowę metra
  (foto. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska)
  To kolejna kompromitacja przy budowie II linii metra. Dzisiaj rano w Warszawie – na rogu Świętokrzyskiej i Szkolnej – po pęknięciu rury wodociągowej zapadła się ziemia, a z okolicznych domów trzeba było ewakuować ok. 100 mieszkańców. Nie będą oni mogli wrócić na noc do swoich domów.

  Wyjaśnień ws. osunięcia ziemi przy budowie II linii metra domagają się władze warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości. PiS chce w tej sprawie zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy, na której prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz miałaby przedstawić informację nt. wypadku.

  "Żądamy, aby Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście przedstawiła mieszkańcom i radzie miasta informacje na temat przyczyn i konsekwencji wypadku oraz dalszych kroków, jakie podejmą władze Warszawy w celu wyeliminowania skutków katastrofy oraz zapobieżenia takim sytuacjom w przyszłości. Zdumieni jesteśmy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz chowa się za plecami swoich urzędników, próbując uniknąć przyjęcia odpowiedzialności za zaistniałe wydarzenia" - czytamy w komunikacie PiS.  Przejezdne są już obie nitki ul. Marszałkowskiej, wyłączonej z ruchu po osunięciu się ziemi na budowie II linii stołecznego metra. Wciąż nie kursują tramwaje. Dla ewakuowanych z okolicznych bloków zarezerwowano hotele, nie ma szans, by wrócili na noc do mieszkań.

  Do awarii doszło około godz. 4-5 rano. Konsorcjum AGP Metro Polska budujące centralny odcinek II linii metra poinformowało w komunikacie, że podczas wykonywania wykopu podstropowego pękł wodociąg w pobliżu budynku przy ul. Świętokrzyskiej 20. "Wyciekająca woda dostała się także do wewnątrz konstrukcji stacji C11 Świętokrzyska" - podano.

  Przypomnijmy, że w sierpniu podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji Powiśle wyjątkowo "profesjonalni" budowniczy metra natrafili na... ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty. W związku z zalaniem rozpoczęcie prac od tej strony okazało się niemożliwe. Podjęto więc decyzję o tym, że drążenie metra rozpocznie się od strony Dworca Wileńskiego.
  0
  zgłoś
 • mol
  2012-10-05 18:53
  Prawie jak ta nasz budżetowa.
  0
  zgłoś
 • Zgredek
  2012-10-05 18:53
  Co to ma wspólnego z Tuskiem? Od lat źle pracują budowlańcy. Od lat nie potrafi się w Polsce budować dróg, domów. Od lat nasze prawo czyni winnym każdego, kto rozpocznie budowę. Inwestor, wykonawca, projektant - tych troje jest zawsze winnym katastrofom budowlanym ze wskazaniem na inwestora. A nasz wymiar sprawiedliwości robi sobie kpiny z inwestorów. Wykonawcy popełniający szkolne błędy i nie dotrzymujący umów, zrywający umowy i bezczelnie okradający inwestora i partolący robotę. To święte krowy. I tak w kraju każdy partoli robotę, kiedy i gdy może. Przedtem wszystkiemu winna była komuna. Episkopat zaś jak zwykle za nic nie odpowiada a kasę ma i to do tego naszą. A nam brak na edukację i rozwój kraju. A kto winien? aktualny rząd. Na głupich nie ma rady, nie rozróżniają skutków od przyczyn. Najchętniej w Polsce się śpiewa Polacy nic się nie stało - kto to z kolei wylansował? PZPN, a ile każdy rząd na ten PZPN i sportowców płaci?
  Rozpadające się nowe drogi, to czyja wina - inwestorów, bo wybrali złych wykonawców. I tak was, drodzy rodacy, wielu złodziei w durnia robi. Plujcie dalej na własny rząd. We własnych plwocinach niedługo utoniecie. A obok was będzie stał wypasiony i uśmiechnięty ksiądz i taki sam budowlaniec od partolenia roboty, działacz od mydlenia oczu, lekarz przepłacony i leniwa pielęgniarka i poseł wskazujący na kolegę z Sejmu i z innej partii.
  0
  zgłoś
 • warszawiak
  2012-10-05 18:47
  Głuptak V-e Prezydent Warszawy wciska ściemę , a prawda jest prosta tarcza zniszczyła magistralę wodociągową . NKWD dawało 30 minut na spakowanie ,służby miejskie 2 minuty. Głosujcie na przygłupów i geszefciarzy ,a będziecie mieszkać na ulicy ,lub pod Poniatowszczakiem
  0
  zgłoś
 • janmil
  2012-10-05 18:20
  czyli, ta dziura POwinna napawać nas dumą!!!... szkoda tylko, że nie POchłonęła ratusza razem z hejką walcową...
  0
  zgłoś
 • antyleming
  2012-10-05 18:11
  Dzieje się tak dlatego, że miasto inwestując w wielkie projekty oszczędza na myśleniu. Poza tym konstruuje projekty tak, żeby zgadzały się najbardziej biurokratycznie rozumiane procedury, a niewiele ma to wspólnego z myśleniem menadżerskim i zarządzaniem dużymi projektami. Oszczędza się a to na badaniach gruntowych, a to na projekcie, wszystko robi się „po taniości”. W rezultacie gdy rodzą się realne niebezpieczeństwa, nikt nie ma planu „B” i zaczyna się wielka improwizacja i potężna akcja ratunkowa. Tymczasem pewne rzeczy po prostu wiadomo. Wiadomo przecież, że woda płynie w skarpie. Wyszło to tuż po wojnie, gdy ręcznie kopano tunel dla trasy W-Z i wówczas osuwała się Święta Anna. (Czesław Bielecki dla Wpolityce)
  0
  zgłoś
 • Nt.
  2012-10-05 17:57
  RYZY TYM TUNELEM ROBIL WYPADY, TERAZ DZIURA MU W TYM PSZESZKODZI.
  0
  zgłoś
 • myślicielka
  2012-10-05 17:53
  Przecież można było ten odcinek metra puścić mostem było by i tanio i szybko.
  Ale to tylko moje przemyślenia, bo ja się na tym nie znam
  0
  zgłoś
 • el
  2012-10-05 17:48
  przy Lake Shore Drive w Chicago nie mozna parkowac w ogole, bo to trasa szybkiego ruchu.
  0
  zgłoś
 • Jola
  2012-10-05 17:47
  Polacy, Nic sie nie stało
  grilujcie dalej !
  0
  zgłoś
 • Janek
  2012-10-05 16:47
  to skandal jak wasza redakcja próbuje mydlić ludziom oczy. Budują byle jak, bez badań, pomiarów. Reprezentujecie totalne szmaciarskie dno dziennikarskie, jak wyborcza. Skończycie jak oni będziecie pisać o bzdetach i nikt nie będzie tego czytał. Troszkę rozumu. nie można bronić beznadziejnych rządzących bo polecicie razem z nimi.
  0
  zgłoś
 • wert
  2012-10-05 16:40
  Największe dziury to dziury w pustych głowach aktualnie rządzących.
  0
  zgłoś
 • s
  2012-10-05 16:39
  Tusk ??? Do dziury...
  0
  zgłoś
 • Janusz
  2012-10-05 16:37
  Typowa działalność usłużnych rządowi pismaków: przykryć niekorzystną wiadomość inną. W tym wypadku inną dziurą. A fakty są takie, że Polska Tuska się wali.
  0
  zgłoś
 • Monika
  2012-10-05 16:30
  Taka dziura powinna powstać pod Urzędem Rady Ministrów, problemu by już nie było.
  0
  zgłoś
 • radek
  2012-10-05 16:06
  warszawa to nie tylko dziura to wiocha i zadupie w ktorej jest tylko jeden rudy fornal a reszta to jego parobki
  1
  zgłoś
 • fert
  2012-10-05 15:57
  Za cara i sanacji też były takie dziury, Ludzie nawet w nie wpadali. Jest dobrze i fajnie Polacy . Niech żyje partiia miłości na czele z geniuszem Kaszub i Bufetową ( wiceprzewodniczącą PO) .
  0
  zgłoś
 • bolizad
  2012-10-05 15:53
  rura pękła a tylu się podnieca to spisek pewnie
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama