Reklama
Warszawa
Reklama

Święto Kumbh Mela. 100 milionów pielgrzymów odprawi rytualną kąpiel

14 stycznia 2013, 19:10
W trwającym w sumie 55 dni festiwalu weźmie udział ponad 100 milionów ludzi / AP / Kevin Frayer
Około 100 milionów ludzi weźmie udział w rytualnej kąpieli z okazji hinduskiego święta Kumbh Mela. Pielgrzymi gromadzą się w mieście Allahabad w Indiach, u zbiegu dwóch rzek - Gangesu i Jamuny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(10)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • satyr
  2013-01-14 19:36:31
  W "końcu" przestali bać się "wody".
  Religia jest "potrzebna", dla "higieny" ciała.
  Jezus (chrystus) dał się "ochrzcić" Janowi chrzycielowi.
  Jan (chrzyciel) to jest potęga" kościoła (religii).
  Dlaczego "syn Boży" dał się "ochrzcić" - człowiekowi (śmierterlnemu).
  0
 • Ślązak - Nie Polak
  2013-01-14 19:54:41
  Święto Kumbh Mela. 100 milionów pielgrzymów odprawi rytualną kąpiel. I wszyscy pójdą do piekła bo odrzucili naszego pana Jezuska i nauki naszego Karlika Wojtyły.

  A dobrze im tak, psom niewiernym!
  0
 • hanka
  2013-01-14 20:55:27
  A u nas wszyscy do Czestochowy. Tylko sie tam (i po drodze) nie kapia. A szkoda.
  0
 • dziadek
  2013-01-14 21:13:43
  Allle się cieszę, że 100 milyionów wyznawców Teda Rydzyka się umyje
  0
 • mamoniowa303
  2013-01-15 08:08:02
  Hanka nie mierz innych swoją miarą. To, że jesteś flejtuchem, nie znaczy, ze inni unikają wody i mydła.
  0
 • luk1407
  2013-01-15 08:22:04
  Pogaństwo jest powszechne i wspierana jest fascynacja okultyzmem.
  Czwartek, 16.08.2012, 03.15 Moja droga, umiłowana córko, Ja kocham wszystkie Boże dzieci, ale w tym czasie poziom ciemności, która ogarnia świat oznacza, że płaczę ze zmartwienia, z powodu stanu ich dusz. Tak niewielu rozumie Prawdę ich przyszłego życia, które oczekuje ich w Nowej Erze Pokoju, w przyszłym świecie. Świecie bez końca.

  Gdyby tylko mogli go zobaczyć, dotknąć, zakosztować i być świadkami miłości i pokoju, które leżą przed nimi, modliliby się do Mnie w każdej sekundzie dnia, błagając Mnie o prawo wejścia do tego Nowego Świata, Nowej Ery, Nowego Początku. Jest to idealny stan zjednoczenia dla waszych rodzin i wszystkich waszych braci i sióstr. To nie pusta obietnica. Jest to Raj stworzony dla wszystkich Bożych dzieci. Upadłe anioły, które pędzą przez świat, poszukują obecnie wszędzie dusz, aby je kusić. Stosują przemoc, nienawiść i inne pokusy, aby zachęcać do powszechnego grzechu, tak wszędzie widocznego. W najbardziej subtelne sposoby rozpowszechniana jest obecnie pornografia, aby uwodzić i zachęcić do grzechu. W celu zapewnienia, że grzech będzie wszędzie akceptowany, dopasowane zostały przepisy. Nawet Mój Kościół popiera prawa, które obrażają Boga.

  Będzie tak nadal, dopóki ludzie będą zachowywać się jak zwierzęta, bez poczucia pobożności. Pogaństwo jest powszechne i wspierana jest fascynacja okultyzmem, tak aby przez świat rozrywki oddziaływać na młode dusze. Obudźcie się teraz, zanim nie jest za późno, aby ocalić wasze dusze. Rodzice muszą powstać jednomyślnie, zgodnie z pragnieniem Mojego Serca, aby chronić młodych, których dusze są celem numer jeden dla złego. On wie, jak młode dusze są dla Mnie cenne, i będzie ich nieustannie poszukiwać. Proszę was, odmawiajcie tę Modlitwę Krucjaty (73) za Młode dusze, Młode Dzieci.

  „O Jezu, pomóż mi uratować dusze młodych ludzi na całym świecie. Dzięki Twojej łasce, pomóż im zobaczyć Prawdę Twojego Istnienia. Przyprowadź ich do Twojego Najświętszego Serca i otwórz ich oczy na Twoją Miłość i Miłosierdzie. Ocal ich od ognia Piekła także poprzez moje modlitwy i zmiłuj się nad ich duszami. Amen.” Wasz Jezus
  0
 • arkanit
  2013-01-15 09:50:51
  chrześcijaństwo to stosunkowo młoda , niedawno wymyślona religia, tak jak islam. Hinduizm oparty jest na starszych tradycjach. Sława Hiduizmowi! Precz z religiami takmi jak islam czy chrystianizm które mimo ciągłego paplania o pokoju mają na rękach najwięcej przelanej krwi.
  0
 • iza
  2013-01-17 21:58:46
  Ile ja bym dalą za to, zeby to na żywo zobaczyć. Już nawet zastanaawiałam się czy nei pojechać, ale tyle biur padło, że kompletnie nie wiem jak sprawdzić jak radzi sobie to które moją wycieczke proponowało.
  0
 • Lopos
  2013-01-18 10:53:54
  Iza tylko czy warto? Podobno Ganges to ściek Indii nie przeczę że to piękny kraj i warto tam trochę pozwiedzać ale nie koniecznie takie imprezy. Co do biur to padają każdego roku raz mniej raz więcej po prostu sprawdź swojego touroperatora chociażby z verdict pod względem finansów czy długów nie ma itp. Wtedy będziesz wiedziała na czym stoisz i czy warto się z nim zabrać.
  0
 • teistka
  2013-01-30 07:18:42
  PRĘDZEJ SYFA złapią w tym szambie,ruskie teraz kąpali się w przeręblach w lodowatej wodzie,tylko jeden zasłabł i zmarł ,poszedł do swojego Pana B.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej