Reklama
Reklama
Reklama

Piękna wioska ma ponad 400 lat. Leży przy granicy z Polską

Cudze chwalicie, swego nie znacie - chciałoby się powiedzieć, patrząc na tę piękną wioskę łemkowską. Bo choć Osturnia leży dziś na Słowacji, to tak naprawdę jest to zabytek polsko-słowacki. Warto się tam wybrać. Kto by pomyślał, że ta wioska została założona ponad 400 lat temu?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
osturnia Wieś słowacja łemkowszczyzna wioska łemkowie
Reklama

Komentarze (7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • buu hahaha
  2013-06-13 12:08
  Nic dziwnego, że zamiast fotoreportażu z bardzo ładnej miejscowości mamy gniot. Podpisy pod zdjeciami (które nie dają własciwie żadnego pojęcia o charakterze wsi Osturnia) głoszą "Agencja gazeta".
  Jeśli chodzi o wypoczynek, turystykę, rekreacje, raczej nie warto patrzec na swiat czyma propagandzistów Michnika.
  0
  zgłoś
 • wiesiek
  2013-06-13 11:52
  widać że ten kto pisał ten artykuł ma blade pojęcie o temacie. Jak to mówią słyszał że dzwonią w kościele ale nie wie w którym...
  0
  zgłoś
 • obserwator
  2013-06-13 11:51
  A gdzie ja napisałem, że akurat Osturnia to wieś zamieszkała przez Polaków? Owszem, była to wieś rusińska. Natomiast na wiki nie ma co zaglądac, bo w tej chwili połowa chałup w osturni i innych podobnych zabytkowych wsiach na Słowacji czy w Czechach to letniskowe "chaty/chalupy".
  0
  zgłoś
 • Łowicz
  2013-06-13 11:26
  Obserwatorze drogi - wychodzi na to, że Ostrunia została jeszcze dodatkowo zrutenizowana... Spójrz na Wiki - prawie wszyscy jej mieszkańcy są grekokatolikami (w PL: Kościół bizantyjsko-ukraiński).
  0
  zgłoś
 • obserwator
  2013-06-13 11:15
  Sopra częśc północnej Słowacji to po prostu tereny zamieszkałe niegdys przez Polaków, którzy zostali zesłowakizowani. Zresztą jeśli traktowanoby u nas prawo tak jak np. w Wielkiej Brytanii wówczas Spisz powinien należeć do Polski, bo Węgrzy którzy oddali nam go w zastaw nigdy go nie wykupili.
  0
  zgłoś
 • Łowicz
  2013-06-13 11:04
  Dlaczego rusińska wioska to "naprawdę jest to zabytek polsko-słowacki"? Please, wytłumaczcie. Poza tym Rusini na Slovensku nie nazywaja się Łemkami...
  0
  zgłoś
 • MŁODY WYKRZTAŁCONY
  2013-06-13 05:59
  KTO BY POMYŚLAŁ, WYGLĄDA JAK NOWA.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama