Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Gdzie w podróż na dwóch kółkach? Kraje najbardziej przyjazne rowerzystom

21 stycznia 2015, 08:33
Gdyby któryś kraj miał umieścić rower w herbie, byłaby nim Holandia. Amsterdam poprzecinany kanałami prawie jak Wenecja, nic nie robi sobie z trudności i tworzy jedną z najlepszych infrastruktur dla rowerzystów na świecie. Widok parkingu zaskoczy wielu. Ceny w wypożyczalniach są podobne jak w Danii 10-12 euro za dobę, przy czym należy zostawić zwrotną kaucję 50 euro. Największe sieci wypożyczalni mają charakterystyczne rowery, dlatego rodowici amsterdamczycy będą wyrozumiali, jeżeli zatrzymacie się onieśmieleni widokiem niezwykłych kamienic lub pałaców nad kanałem. Taksówki rowerowe to trochę droższa zabawa, 50 euro za godzinę i chyba wygodniej pedałować samemu. Poza tym Holandia ma prawie 20 tys. km dróg dla rowerów.
Gdyby któryś kraj miał umieścić rower w herbie, byłaby nim Holandia. Amsterdam poprzecinany kanałami prawie jak Wenecja, nic nie robi sobie z trudności i tworzy jedną z najlepszych infrastruktur dla rowerzystów na świecie. Widok parkingu zaskoczy wielu. Ceny w wypożyczalniach są podobne jak w Danii 10-12 euro za dobę, przy czym należy zostawić zwrotną kaucję 50 euro. Największe sieci wypożyczalni mają charakterystyczne rowery, dlatego rodowici amsterdamczycy będą wyrozumiali, jeżeli zatrzymacie się onieśmieleni widokiem niezwykłych kamienic lub pałaców nad kanałem. Taksówki rowerowe to trochę droższa zabawa, 50 euro za godzinę i chyba wygodniej pedałować samemu. Poza tym Holandia ma prawie 20 tys. km dróg dla rowerów. / Shutterstock / Picasa
Wakacje to nie czas, by oglądać świat zza szyb samochodu czy pociągu. Wypożyczalnie rowerów znajdują się w każdym europejskim kraju, wszędzie tam, gdzie dolecimy tanimi liniami, możemy zabrać ze sobą rower - a jeszcze lepiej wypożyczyć go w hotelu lub na kempingu za symboliczną opłatę lub w ogóle za darmo. Prezentujemy listę krajów, które naprawdę warto zobaczyć z ulubionego dwuśladu.
Reklama
Reklama
Tematy:
Dania rowerem kraje dla rowerzystów Włochy rowerem Belgia rowerem turystyka rowerowa Holandia rowerem podróż rowerem Francja rowerem Hiszpania rowerem

Powiązane

Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ktoś
  2015-02-20 15:27
  A gdzie Kuba i Wietnam? :)
  0
  zgłoś
 • Don Myszores
  2015-01-21 09:44
  Zdecydowanie dodałbym do rankingu Estonię. Sieć oznakowanych szklaków rowerowych pokrywa obszar kraju. Tam, gdzie trzeba pojechać normalną szosą da się to zrobić bez problemu, gdyż ruch samochodowy mają raczej niewielki, a kierowcy uważają na rowerzystów, szczególnie na szutrach. Dodatkowo, w terenie biwakować można na dziko, a na przełomie czerwca-lipca występują białe noce. Ludzie, jak to Skandynawowie, otwarci i przyjaźni. Polecam.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama