Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Nie tylko Wenecja! 7 pięknych miast nad kanałami

5 kwietnia 2015, 09:18
Wśród miast na wodzie nieodmiennie króluje jednak Wenecja. Cały jej urok bierze się jednak nie z licznych zabytków, ale niesamowitego klimatu, na który wpływ mają właśnie kanały. Chociaż włoska miejscowość jest bardzo popularna wśród podróżników, wciąż da się tu znaleźć ustronne miejsca, gdzie można rozkoszować się pięknem południowej architektury i odgłosem plusku wody. Wenecję warto odwiedzić o każdej porze roku. W zimie odbywa się tutaj najsławniejszy na świecie karnawał, w sezonie wiosennym i letnim natomiast nieustannie można bawić się na festiwalach i regatach. Ostatnie są niezwykle popularne – miasto chce upamiętnić to, że dzięki wodnym przeprawom zbudowało swoją potęgę. Najwięcej z nich odbywa się na Canal Grande, czyli największym kanale w Wenecji.
Wśród miast na wodzie nieodmiennie króluje jednak Wenecja. Cały jej urok bierze się jednak nie z licznych zabytków, ale niesamowitego klimatu, na który wpływ mają właśnie kanały. Chociaż włoska miejscowość jest bardzo popularna wśród podróżników, wciąż da się tu znaleźć ustronne miejsca, gdzie można rozkoszować się pięknem południowej architektury i odgłosem plusku wody. Wenecję warto odwiedzić o każdej porze roku. W zimie odbywa się tutaj najsławniejszy na świecie karnawał, w sezonie wiosennym i letnim natomiast nieustannie można bawić się na festiwalach i regatach. Ostatnie są niezwykle popularne – miasto chce upamiętnić to, że dzięki wodnym przeprawom zbudowało swoją potęgę. Najwięcej z nich odbywa się na Canal Grande, czyli największym kanale w Wenecji. / Shutterstock
Bardzo wiele miast, nie tylko europejskich, zlokalizowanych jest nad kanałami. Takie położenie dawniej miało strategiczne znaczenie dla handlu, współcześnie zaś nadaje tym miejscom wiele uroku i przyciąga tych podróżników, którzy mają ochotę spędzić urlop w miejskim, a jednocześnie nietypowym otoczeniu. Do najoczywistszych miejsc należą oczywiście Wenecja i Amsterdam, warto jednak zastanowić się także nad innymi metropoliami – czasami nawet bardzo egzotycznymi.
Reklama
Reklama
Tematy:
wenecja Kopenhaga Annecy Amsterdam Petersburg kanały Bangkok Suzhou
Reklama

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Bill
  2015-04-05 18:47
  A Bruggia ([przecież tam jest mnóstwo kanałów), a starówka w Strasburgu to pies? Przecież to dwa wspaniałe miasta z kanałami. I jakże piękne sa przejażdżki tymi kanałami w obu tych miastach.
  0
  zgłoś
 • M.Rdek
  2015-04-05 18:31
  i Bydgoszcz
  0
  zgłoś
 • R. Nowak
  2015-04-05 14:19
  Niebawem dołączy Nowy Sącz.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama