Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Tani urlop na Wielkanoc. Trzy kierunki warte rozważenia

22 marca 2015, 22:04
Malaga, w której gorący klimat łączy się z ognistym temperamentem Hiszpanów, słynie z tego, że na czas świąt Wielkiej Nocy zmienia się w imprezową stolicę nie tylko Costa del Sol, ale całego kraju. Za dnia w mieście odbywają się znane procesje, w trakcie których zakapturzeni mnisi przechodzą przez całe miasto. W nocy natomiast niewiele pozostaje z tych religijnych uniesień, a Hiszpanie oraz liczni turyści opuszczają place i kościoły i udają się do klubów, barów i restauracji, które pracują wówczas pełną parą. W obleganych lokalach zabawa trwa do rana, a mieszkańcy Malagi niejednokrotnie prosto z imprezy wracają na wielkanocne pochody. Jeżeli jednak nie podołalibyście takiej kilkudniowej nieustannej zabawie, możecie wypocząć jednej z pięknych miejskich plaż, gdzie w blisko 25-stopniowym upale poczujecie się, jak w szczycie lata.
Malaga, w której gorący klimat łączy się z ognistym temperamentem Hiszpanów, słynie z tego, że na czas świąt Wielkiej Nocy zmienia się w imprezową stolicę nie tylko Costa del Sol, ale całego kraju. Za dnia w mieście odbywają się znane procesje, w trakcie których zakapturzeni mnisi przechodzą przez całe miasto. W nocy natomiast niewiele pozostaje z tych religijnych uniesień, a Hiszpanie oraz liczni turyści opuszczają place i kościoły i udają się do klubów, barów i restauracji, które pracują wówczas pełną parą. W obleganych lokalach zabawa trwa do rana, a mieszkańcy Malagi niejednokrotnie prosto z imprezy wracają na wielkanocne pochody. Jeżeli jednak nie podołalibyście takiej kilkudniowej nieustannej zabawie, możecie wypocząć jednej z pięknych miejskich plaż, gdzie w blisko 25-stopniowym upale poczujecie się, jak w szczycie lata. / Shutterstock
Jeżeli Wielkanoc kojarzy Wam się wyłącznie z wylegiwaniem się za suto zastawionym stołem i jesteście już nieco znudzeni taką formą spędzania świąt, czas poszukać alternatywnych sposobów i zobaczyć, jak ten czas celebruje się w innych miejscach Europy.
Reklama
Reklama
Tematy:
wyjazd na Wielkanoc świętaza granicą Majorka Wielkanoc 2015 gdzie na Wielkanoc wyjazd na święta korsyka Korfu

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama