Reklama
Warszawa
Reklama

Paryż? Kulturalnie! Leć i zrób sobie weekend muzeów!

27 kwietnia 2015, 09:00
Luwr to niekwestionowane najbardziej znane muzeum na świecie. O tym, jak bardzo jest popularne, świadczyć może już choćby to, jak często na plenery wybierają je twórcy filmowi. Nawet, jeżeli nie jesteście gotowi na szaleńczy bieg przez kolejne sale galerii, jak bohaterowie sławnych "Marzycieli", z pewnością będziecie zachwyceni tym miejscem, a konfrontacja rzeczywistości z tym, co pamiętacie z obrazów kinowych, nie wprawi Was w zakłopotanie. Już sam gmach Luwru jest niesamowity. Ma bardzo długą historię. Chociaż niemożliwością jest rozpoznać to po jego dzisiejszym kształcie, powstał w czasach średniowiecznych. Wówczas pełnił funkcję fortecy, tymczasem współcześnie zachwyca dekoracyjnością i lekkością bryły. Luwr przechodził bowiem liczne przebudowy, a jednej z nich podjął się nawet Napoleon. To właśnie jego architekci stworzyli zaczątek znanej osi widokowej, która łączy pałac z Polami Elizejskimi. Kolekcja sztuki znajdująca się w Luwrze jest naprawdę zachwycająca i cenna. To właśnie tu znajdziecie najbardziej znane obrazy i rzeźby. Muzeum jest w posiadaniu dzieł m.in. Leonarda da Vinci, Albrechta Durera, Eugene Delacroix, Tycjana, Rembrandta czy Vermeera. Tę listę nazwisk można rozwijać bez końca. Nawet jeżeli nie możecie nazwać się wielbicielami sztuki, płótna znajdujące się w Luwrze z pewnością wprawią Was w zachwyt.
Luwr to niekwestionowane najbardziej znane muzeum na świecie. O tym, jak bardzo jest popularne, świadczyć może już choćby to, jak często na plenery wybierają je twórcy filmowi. Nawet, jeżeli nie jesteście gotowi na szaleńczy bieg przez kolejne sale galerii, jak bohaterowie sławnych "Marzycieli", z pewnością będziecie zachwyceni tym miejscem, a konfrontacja rzeczywistości z tym, co pamiętacie z obrazów kinowych, nie wprawi Was w zakłopotanie. Już sam gmach Luwru jest niesamowity. Ma bardzo długą historię. Chociaż niemożliwością jest rozpoznać to po jego dzisiejszym kształcie, powstał w czasach średniowiecznych. Wówczas pełnił funkcję fortecy, tymczasem współcześnie zachwyca dekoracyjnością i lekkością bryły. Luwr przechodził bowiem liczne przebudowy, a jednej z nich podjął się nawet Napoleon. To właśnie jego architekci stworzyli zaczątek znanej osi widokowej, która łączy pałac z Polami Elizejskimi. Kolekcja sztuki znajdująca się w Luwrze jest naprawdę zachwycająca i cenna. To właśnie tu znajdziecie najbardziej znane obrazy i rzeźby. Muzeum jest w posiadaniu dzieł m.in. Leonarda da Vinci, Albrechta Durera, Eugene Delacroix, Tycjana, Rembrandta czy Vermeera. Tę listę nazwisk można rozwijać bez końca. Nawet jeżeli nie możecie nazwać się wielbicielami sztuki, płótna znajdujące się w Luwrze z pewnością wprawią Was w zachwyt. / Shutterstock
Spędzenie weekendu albo kilku dni w stolicy Francji nie może nie obejmować wizyty w którejś z tutejszych galerii. Paryż nie bez powodu nazywany jest miastem artystów. To światowe centrum sztuki, które od wieków wyprzedza pod tym względem o krok cały świat. Paryskie muzea należą do najczęściej odwiedzanych przez podróżników. I nic w tym dziwnego - mogą poszczycić się niesamowicie bogatymi kolekcjami, innowacyjnością i pomysłowością. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie!
Reklama
Reklama
Tematy:
Paryż atrakcje orsay Centre Georges Pompidou Luwr pompidou co zobaczyć w Paryżu

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama