Reklama

Zaplanujmy nocleg

Myślisz, że graniczy z cudem, aby wynająć coś w rozsądnej cenie? Nic podobnego. Serwisy, które oferują prywatne zakwaterowanie np. Wimdu, mają wystarczająco dużą liczbę ofert i nawet parę dni przed wyjazdem można znaleźć nocleg. A ceny są o wiele bardziej korzystne niż w hotelach, gdzie nie zagotujemy wody na herbatę czy nie uprasujemy koszuli przed ostatnią nocą 2012 roku.

Zaplanujmy podróż

Połączenia z Polski do Berlina są wyjątkowo tanie. Ceny biletów kolejowych zaczynają się o 29 euro. Brzmi zachęcająco? To nie wszystko. Bardzo popularny jest również Polski Bus, gdzie taka podróż wyniesie nas ok 99 zł. Można też skorzystać w Simple Express, a ceny za przejazd z Warszawy do Berlina (czas podroży ok. 8 godzin) wynoszą 74 zł. Dodatkowo, nie sposób się w tych busach nudzić, ponieważ korzystać podczas podroży możemy z Wi-Fi! Jeżeli mieszkasz blisko granicy naszego zachodniego sąsiada, wypróbuj serwis carpooling.pl. Wtedy możemy zabrać się z kimś samochodem.

Zwiedzania czas

Grudzień to jeden z lepszych okresów w roku na zwiedzanie Berlina. Wszędzie unosi się świąteczna atmosfera, cale miasto udekorowane jest pięknymi ozdobami, zewsząd czuć zapach grzanego wina. Warto z pewnością podczas wizyty w Berlinie odwiedzić jeden ze Świątecznych Marketów. Można tam wypić grzane wino czy zjeść typową dla Berlina kiełbaskę Currywurst. Jeden z takich marketów znajduje się na Alexanderplatz, który jest obowiązkowym punktem dla zwiedzających stolicę Niemiec. Nie możemy też pominąć w naszych planach Placu Poczdamskiego, który usytuowany jest w nowoczesnej części miasta. Pamiętajmy też o Reichstagu, w którym wizytę trzeba zarezerwować przynajmniej dzień wcześniej. Po ciężkim dniu warto udać się do jednej z kawiarni czy pubu, gdzie skosztować można prawdziwego, niemieckiego piwa.

Sylwester w Berlinie tylko…

… podBramą Brandenburską! W tym roku na kilku scenach zagrają wielkie międzynarodowe gwiazdy. Zwyciężczyni tegorocznego konkursu Eurowizji - Loreen, Stanfour, Oceana i R.I.O. z udziałem U-Jean. Koncert rozpocznie się o godzinie 21. Po zakończeniu koncertu, rozpocznie się huczna zabawa, na której grać będą DJ-e z całego świata. Pod Bramę Brandenburską w tym roku ma przybyć około miliona osób! Nie może cię wiec tam zabraknąć!