Najbardziej urozmaicone plany wyjazdowe mają single, czyli osoby samotne oraz pary bez dzieci - wynika z danych zgromadzonych przez platformę rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL. Wyjeżdżają na zagraniczne wakacje co najmniej trzy razy w roku.

Reklama

Nieco rzadziej planują wakacje rodziny z dziećmi. Większość z nich (62 proc.) wybiera się na zagraniczny wypoczynek raz w roku, ale coraz częściej (30 proc.) spędzają poza Polską zarówno wakacje, jak i ferie zimowe. Z kolei seniorzy, którzy - co ciekawe - coraz chętniej rezerwują bilety lotnicze przez internet, w większości (70 proc. wyjazdów za pośrednictwem FRU.PL) wypoczywać będą w tym roku tylko jeden raz.

Dane na temat rezerwacji pokazują również, które miesiące najchętniej przeznaczają na wyjazd różnego rodzaju turyści. I tak single w gronie przyjaciół wybierają majówkę za granicą (62 proc.), rezerwują także wyjazdy w marcu, we wrześniu i listopadzie.

Marzec to znakomita pora na podróże do Azji, gdyż tamtejsza pogoda w większości azjatyckich krajów sprzyja podróżnikom - wyjaśnia Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL. - Z kolei we wrześniu popularne w szczycie sezonu regiony turystyczne, na przykład na Półwyspie Bałkańskim i w Regionie Śródziemnomorskim, wolne są od tłumów, a warunki pogodowe zachęcają wielbicieli kąpieli w morzu - dodaje.

Seniorzy, którzy decydują się na wyjazd za granicę, wolą raczej nie ruszać się poza Europę. Najczęściej przeznaczają na to czerwiec, wrzesień i grudzień.

Najczęściej wybierają kierunki europejskie, gdyż uważają, że wyprawa do krajów o podobnych zwyczajach i mentalności jest bardziej bezpieczna i nieco łatwiejsza do zorganizowania niż podróż do Azji czy do Afryki - przyznaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.