Anna i Krzysztof Kobusowie to para dziennikarzy, fotografów i podróżników. Podróżowanie to ich wspólna pasja, którą realizują od wielu lat. Gdy osiem lat temu urodziło im się pierwsze dziecko, zwiedzanie świata wydało się niemożliwe. Jednak niepewność trwała tylko krótką chwilę.

Reklama

Kiedy kilka lat temu zaszłam po raz pierwszy w ciążę, wszyscy mówili nam, że teraz zakończy się podróżowanie. Okazało się, że było zupełnie odwrotnie. Już w ciąży uznaliśmy, że da się jeździć. Gdy na świecie pojawił się Michałek, dalej okazało się, że można podróżować. Po urodzeniu Stasia także nic się nie zmieniło poza tym, że trzeba było brać więcej pieluch i ubranek. Okazało się, że podróżowanie z dzieckiem jest naprawdę możliwe i nie jest to heroizm ani żaden wielki wyczyn - mówi Anna Kobus.

Kobusowie byli z dziećmi już w różnych częściach świata, dlatego dobrze wiedzą, co gdzie i kiedy jest potrzebne, aby podróżować z niemowlakami oraz kilkulatkami.

W najnowszej książce Kobusów "Podróżuj z dzieckiem! Poradnik praktyczny" znaleźć można m.in. informacje o tym jak wybrać kierunek, co zabrać, jak zadbać o transport, a także o zdrowie swoje i dzieci w poszczególnych krajach świata.

Czytelnicy znajdą także informacje dotyczące zabaw w podróży, spotkań z innymi kulturami i wyzwań, jakie ze sobą niosą, pamiątek, fotografowania dzieci.

Reklama

Kobusowie nie korzystają tylko ze swoich doświadczeń. W ich książce wypowiadają się także inni rodzice, którzy jeżdżą z dziećmi po świecie.

W poradniku można znaleźć także informacje o nauce w podróży, bowiem szkoła nie musi być wcale przeszkodą w zwiedzaniu świata. - Życie warto przeżywać razem, a dzieciństwo naszych pociech nigdy się nie powtórzy. Do zobaczenia na szlaku przygody - zachęcają Anna i Krzysztof Kobusowie.