Wniosek o upadłość ma zostać złożony w środę. Powód? Brak środków finansowych na kontynuowanie działalności operacyjnej - czytamy w oświadczeniu Sky Club. Biuro anuluje też wszystkie imprezy turystyczne.

Reklama

Klienci, którzy mieli rozpocząć wyjazdy turystyczne w dniu jutrzejszym, zostaną poinformowani o tym, aby nie stawiali się na lotniskach - ogłasza Sky Club.

Na wycieczkach zagranicznych organizowanych przez Sky Club znajduje się obecnie 9,5 tysiąca osób. Do Polski ma ich ściągać mazowiecki Urząd Marszałkowski.

Przeznaczona jest na to gwarancja, która opiewa na 25 milionów złotych. Z tych pieniędzy zostaną pokryte koszty powrotów klientów a także wypłata wierzytelności wobec tych osób, które wpłaciły już pieniądze, a które nie pojadą na zaplanowane wakacje - wyjaśniła rzeczniczka Sky Club w tvn24.pl.

Jak przekazał zarząd spółki, klienci, którzy zarezerwowali miejsca na odwołanych imprezach turystycznych, powinni zgłaszać się do Urzędu Marszałkowskiego w celu uzyskania informacji dotyczących zwrotu poniesionych przez nich kosztów. Wszelkie informacje podane są na stronie Urzędu Marszałkowskiego http://www.mazovia.pl

Reklama