Odwołane są między innymi przyloty z Bydgoszczy, Hamburga, Kopenhagi i Szczecina. Opóźnienie mają między innymi loty ze Sztokholmu, Oslo, Londynu czy Amsterdamu.

Reklama

Problemy mogą pojawić się rano. Dlatego rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina Przemysław Przybylski apeluje do podróżnych, by monitorowali sytuację na bieżąco. Sytuacja ma się pogarszać w ciągu nocy, a najsilniejszy wiatr ma wiać między czwartą a siódmą rano. Najlepiej sprawdzać aktualną sytuację na stronach internetowych lotniska lub kontaktowali się bezpośrednio z przewoźnikiem.

IMiGW ostrzega przed silnym wiatrem w północnej i środkowej Polsce. Najgorzej może być na Wybrzeżu.

W północnej Polsce prędkość wiatru ma wynieść do 55 kilometrów, a w porywach do 110 kilometrów na godzinę. W województwach: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i łódzkim prędkość wiatru wyniesie 55, w porywach 95, a w nocy 110 kilometrów na godzinę. Na Dolnym Śląsku wiatr będzie wiał z prędkością 50, a w porywach 95 kilometrów na godzinę. Na Nizinie Szczecińskiej, Suwalszczyźnie i w Sudetach wichurze będą towarzyszyć opady śniegu, co miejscami spowoduje zawieje.