Na zagraniczne wakacyjne wojaże, kobiety najczęściej wybierają kierunki, gdzie pogoda jest gwarantowana. Najbardziej popularne są: Grecja, Turcja, Hiszpania, Bułgaria i południe Francji.

Reklama

Po raz pierwszy, a prowadzimy takie badania od kilkunastu lat już, jeśli chodzi o wczesne rezerwacje, kobiety kupiły więcej wycieczek niż mężczyźni. Jeśli chodzi o strukturę kupowanych wycieczek, to są one rezerwowane zarówno dla rodzin, jak i tylko dla siebie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Jacek Kałucki, rzecznik prasowy travelplanet.pl.

Kobiety wyjeżdżają na zagraniczne wakacje coraz częściej, a co za tym idzie rosną także ich wymagania co do jakości wyjazdów. Hotel przy plaży, bogata oferta turystyczna i bezpieczny, wygodny dojazd – to tylko niektóre z oczekiwań. Z badań wynika, że Polki są ciekawe świata, chcą podróżować same, a przede wszystkim nie obawiają się tego co nowe i nieznane.

Jeśli chodzi o wczesne rezerwacje na lato, to kobiety kupiły blisko dwa razy więcej wycieczek singlowych od mężczyzn. Być może mamy do czynienia ze zmianą w ogóle sposobu podróżowania u kobiet, które nie boją się już wyjeżdżać same. Nie boją się zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i o postrzeganie samotnej kobiety podróżującej gdzieś do kurortów – dodaje Jacek Kałucki.

Wzrost aktywności turystycznej kobiet w Polsce jest odzwierciedleniem trendów, jakie od dawna panują na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. Badania przeprowadzone kilka lat temu w USA pokazały, że kobiety podejmują 80% wszystkich decyzji dotyczących zakupu wycieczek.