Serwis lightningmaps.org pokazuje zjawiska burzowe na wybranych obszarach: w Europie, Ameryce albo w rejonie Oceanii. W przypadku mapy Starego Kontynentu opóźnienie w aktualizacji wynosi ledwie kilka sekund. Poza informacjami o aktualnie występujących burzach można zobaczyć również zachmurzenie. Mapa dostępna w angielskiej wersji językowej.

Reklama

Gdzie jest burza? ZOBACZ MAPĘ >>>

Dłuższy, bo aż 15-minutowy czas aktualizacji mają dane prezentowane przez serwis euclid.org. Strona prowadzona przez Europejską Unię do spraw Wykrywania Burz prezentuje informacje dotyczące burz jedynie na terenie Starego Kontynentu. Wskazywane są miejsca, gdzie błyskało się lub grzmiało w ciągu ostatniej godziny. Zastrzeżenie mówi, że w niektórych z zaznaczonych czerwonymi kwadratami miejsc burze mogą być niewyczuwalne zmysłami ludzkimi.

Gdzie jest burza? ZOBACZ MAPĘ >>>

30-minutowe opóźnienie, ale za to dane dla całego świata oferuje mapa w serwisie wwlln.net. Burze są tu zaznaczone czerwonymi kółkami, przy czym ich wielkość odpowiada intensywności. Mapa nie ogranicza się do konkretnego regionu - można swobodnie przemieszczać się między kontynentami, bez przeładowywania strony.

Reklama

Gdzie jest burza? ZOBACZ MAPĘ >>>

ZOBACZ PROGNOZĘ POGODY DLA TWOJEGO MIASTA >>>