Ratownik TOPR: Zdarzyło nam się ratować tych samych ludzi dwa razy podczas ich jednego pobytu w górach

| Aktualizacja:

"Samo przekonanie o własnej wspaniałości nie jest z nią równoznaczne. Góry mają je w głębokim poważaniu - one sobie stoją, a co my wymyślimy, to już nasz problem" - mówi Jakub Hornowski, ratownik zawodowy od 5 lat. Jakie są najbardziej spektakularne, a jakie najczęstsze błędy turystów? 

wróć do artykułu
 • ~Elegancka
  (2017-12-29 13:58)
  jak w Gury to tylko na szplikach
 • ~Ja(bis),
  (2017-12-29 15:52)
  KODZIARZE WĄCHAJĄ KLEJ
 • ~emik
  (2017-12-29 16:07)
  Ratownictwo powinno byc czesciowo odplatne,pijani winni placic 100%
 • ~Norton
  (2017-12-29 18:00)
  Jak widać w naszym społeczeństwie prym wiedzie pospolita,powszechna głupota,brak elementarnej wiedzy stosowanej,niezdolność przewidywania wydarzeń,czyli niezdolność powiązania skutku z przyczyną. Skromna grupa inteligencji ,tych solidnie wykształconych, mądrych + ludzie pracy miast i wsi stanowi o sensie naszego narodowego istnienia. Dlatego każdy okupant najpierw zabierał się właśnie do niszczenia inteligencji polskiej,a więc ludzi myslących. A tych faktycznie nam ciągle brak.
 • ~t
  (2018-01-05 20:12)
  Jako polski patriota (rodzinne) i nacjonalista mam prawo ubolewać nad ciemnotą, lenistwem, indolencją itp aktualnego narodu polskiego. Niestety, 300 lat zagrożenia i braku niepodległości nie minęło bez śladu. Leczenie i rekonwalescencja trwają kilka razy dłużej niż okres choroby. Ale kiedyś zdrowie wraca. Odwieczni i zacięci wrogowie polskości robią /czynią "wszystko", aby Polacy nie podżwignęli się z upadku. Wracając do tematu wyjściowego, w Polsce okazało sie niemozliwe prawne zobowiązanie "wspinaczy" górskich do osobistego ponoszenia kosztu wypadków w górach, co podobno już długo obowiązuje w Slowacji. Wszyscy śmiało ryzykują mając pewność bezpłatnej pomocy tzw państwa.
 • ~andre
  (2018-01-13 23:27)
  Mam prozaiczne pytanie.Dlaczego GOPR tego idioty nie pozwie do sądu i nie zażąda zwrotu kosztów akcji ratowniczej.Może to uruchomi resztę jego szarych komórek kiedy zapłaci odpowiednią kwotę.Nic tak nie boli jak konsekwencja finansowa .POWINNO TO BYĆ REGUŁĄ POSTĘPOWANIA W TAKICH I PODOBNYCH PRZYPADKACH.
 • ~mehdi mountather
  (2018-02-25 14:52)
  Aux mécréants les non musulmans de se convertir a l’islam aux hypocrites musulmans d’appliquer le Coran a 100% dans le monde ce 25.2.2018 pour éviter la mort par ces punitions d’ ALLAH froid glacial tempête de neige séisme plus 7 tsunami ouragan volcan les inondations typhon les foudres les tornades grondement engloutissement avalanche météorite astéroïde tempête solaire arrêt cardiaque H1N1 les virus et pour éviter l’apocalypse éternel l’enfer.

Może zainteresować Cię też: