Rzym, Londyn i Mediolan to najpopularniejsze kierunki wśród Polaków planujących podróż w najbliższych miesiącach
Polacy najchętniej planują swoje wiosenne podróże w niedziele, wtorki i poniedziałki
Aż 28 proc. wszystkich wyszukiwań odbywa się pomiędzy godziną 19:00 a 23:00

Reklama

Planowanie wakacji – idealna recepta na początek tygodnia?

Nic tak nie motywuje Polaków do planowania wakacji jak… myśl o pracy. Według danych KAYAK.pl, najwięcej wyszukiwań lotów i hoteli odnotowuje się w niedzielę, a najpopularniejsze godziny to przedział między 19:00 a 23:00.

Czy to myśl o poniedziałku skłania Polaków do marzenia o dalekich wyjazdach? Podobnie wysoką aktywność użytkowników widać jeszcze we wtorki i poniedziałki. Można przypuszczać, że szczególnie na początku tygodnia pomaga myśl o podróży. Co ciekawe, godzina 12:00 to poza wieczorami kolejna najchętniej wybierana pora na planowanie wyjazdu. Można przypuszczać, że około południa Polacy mają silną potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków i wczesny lunch w pracy jest na to najlepszym sposobem. Im dalej od biura, tym zainteresowanie wiosenną wycieczką spada. W piątki i soboty wyszukiwania spadają o niemal 29 proc. względem najgorętszego okresu w tygodniu, czyli niedziel.

Dokąd na wagary?

Nadejście wiosny rozbudziło wśród Polaków potrzebę ucieczki od codziennej rutyny i obowiązków – liczba wyszukiwań lotów i hoteli wzrosła w pierwszych miesiącach roku o 36 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Jakie miejsca Polacy najchętniej wybierają na swój "dzień wagarowicza"? Jak pokazują dane KAYAK.pl, wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się europejskie stolice: Rzym, Londyn i Paryż. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Mediolan, Barcelona i Lizbona. Osoby, które planują nieco dłuższy urlop chętnie wybierają Bangkok, Nowy Jork i tajlandzki Phuket.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik KAYAK.pl komentuje: - Po długiej zimie, większość z nas z utęsknieniem wyczekuje nadejścia wiosny. Dłuższe dni i słoneczna pogoda napawają pozytywną energią i motywują, aby wyjść z zamkniętych czterech ścian. Wyniki naszego ostatniego badania potwierdziły, że piękna aura zachęca do podróżowania, Polacy chętniej niż zimą planują wakacje. Osoby, które szukają nieco mniej oczywistych kierunków, mogą skorzystać z funkcji KAYAK Explore – wystarczy określić swój budżet oraz przedział czasowy wyjazdu, a następnie narzędzie zaproponuje listę kierunków na idealne wakacje.

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania lotów i hoteli na KAYAK.pl w przedziale czasowym 1.01-6.03.2019 (Q1 2019) vs. 1.10-6.12.2018 (Q4 2018) dla podróży w przedziale czasowym 1.01-30.06.2019 vs. 1.10.2018-31.03.2019. Najpopularniejsze pory/godziny wyszukiwań zostały przedstawione dla czasu środkowoeuropejskiego (CET).