W tym roku za bilet lotniczy na podróż w czasie świąt Wielkanocy Polacy zapłacą średnio
660 zł
Najtańsze kierunki na święta to Oslo (195 zł), Mediolan (300 zł) oraz Eindhoven (305 zł)
W tym roku za bilet lotniczy do wybranych miejsc zapłacimy od 13 do 31 proc. mniej niż w roku ubiegłym


Reklama

Skyscanner przyjrzał się, gdzie Polacy spędzą tegoroczne święta. Wśród najczęściej wybieranych kierunków oprócz Londynu, którego od lat nie da się zdetronizować, znalazły się Mediolan, Tel Awiw oraz Rzym. Na wydamy średnio 660 zł, a najtańszym kierunkiem będzie Oslo i Mediolan. Co ciekawe, do wielu miejsc za bilet lotniczy zapłacimy od 13% do 31% mniej niż w roku ubiegłym.

Kierunki związane ze świętowaniem Wielkanocy

Po długiej zimie to właśnie święta Wielkanocy najczęściej inicjują otwarcie sezonu podróżniczego. Co ciekawe, oprócz tego, że Polacy od lat wybierają kierunki, które gwarantują dużą dawkę słońca oraz iście wiosenną aurę, to chętnie podróżują w miejsca, które są ściśle związane z tradycją obchodów Wielkanocy. Do nich należy choćby Izrael (Tel Awiw) czy Włochy (Rzym), które w tym roku znalazły się w pierwszej piątce na liście top 10 najchętniej wybieranych kierunków:

Reklama

1. Londyn
2. Mediolan
3. Tel Awiw
4. Rzym
5. Paryż
6. Barcelona
7. Lizbona
8. Amsterdam
9. Ateny
10. Luqa (Malta)
Dokąd polecimy najtaniej?

W tym roku wśród najtańszych świątecznych destynacji, do których bilet w dwie strony można było kupić poniżej 380 zł znalazł się między innymi najchętniej wybierany Mediolan w cenie około 300 zł. Wśród pozostałych kierunków przyjaznych dla kieszeni podróżującego jest również Oslo w cenie 195 zł, Eindhoven w cenie 305 zł, Liverpool w cenie 332 zł oraz Zurich za 378 zł.

Największe spadki cenowe

Analiza Skyscanner wskazała, że ten rok obfitował w znaczne spadki cenowe, nawet do 31 proc., do miejsc najczęściej wybieranych przez polskich podróżujących, jak choćby Ateny. Skyscanner wskazał, dokąd bilet lotniczy na Wielkanoc był tańszy w porównaniu z 2018 rokiem:

Ateny: - 31%
Dubaj: - 24%
Zurych: - 24 %
Lizbona: -23 %
Mediolan: -18%
Luqa: - 16%
Paryż: - 15%
Lwów: - 14%
Eindhoven: - 13%
Istanbul: - 13%
Jak zmieniają się preferencje podróżnicze na przestrzeni lat?

W ubiegłym roku polscy podróżujący, zgodnie z tradycją, najchętniej wybierali południe Europy, z Włochami i Hiszpanią na czele. W pierwszej piątce znalazły się:
1. Włochy
2. Hiszpania
3. Wielka Brytania
4. Grecja
5. Francja
Dla porównania w 2017 roku w czołówce nadal była Hiszpania z Włochami, a zamiast Grecji chętniej wybieraliśmy Portugalię.
1. Hiszpania
2. Włochy
3. Wielka Brytania
4. Niemcy
5. Portugalia
Wielkanoc + Majówka = 16 dni na podróż

W tym roku święta Wielkanocy wypadają stosunkowo późno, co stwarza niepowtarzalną okazję, by połączyć je z Majówką. Biorąc zaledwie 5 dni wolnego można cieszyć się ponad dwutygodniowym urlopem w środku roku. Skyscanner przygotował kilka propozycji, dokąd wybrać się w daleką podróż, które są dostępne tutaj.