- Uruchamiamy pierwsze od wielu lat pociągi majówkowe, które w tym roku połączą, m.in. Łódź i Warszawę z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią przez Iławę i Malbork. Będą one obsługiwane zmodernizowanymi składami ED72 wyposażonymi, m.in. w Wi-Fi, ładowarki indukcyjne, klimatyzację oraz udogodnienia dla matek z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami – powiedziała Lenarczyk.

Reklama

Dodała, że w majowy weekend (przez prawie sześć dni) pasażerowie będą mogli też skorzystać z nielimitowanych przejazdów pociągami Regio.

Polregio zaoferuje dwa typy biletów turystycznych: "Minibilet turystyczny" w cenie 39,00 zł, który jest honorowany w pociągach Regio. Dostępny jest również "Bilet turystyczny" (45 zł), który jest honorowany w pociągach Regio oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Oba bilety turystyczne będą ważne od 18 godz. 30 kwietnia do 6 godz. 6 maja.

Lenarczyk zaznaczyła, że majówkowe bilety w pociągach jadących nad Bałtyk będzie można kupić jedynie przez internet i aplikacje mobilne.

= Zależy nam na tym, żeby na te pociągi sprzedawać pewną limitowaną liczbę miejsc. Łatwiej jest to kontrolować przez internet niż w kasach - powiedziała.

Lenarczyk powiedział, że spółka rozważa możliwość uruchomienia pociągów do Gdyni również w okresie wakacyjnym.

Reklama