"Mimo panujących u nas dobrych warunków, sporej ilości śniegu i zapowiadanego pięknego słońca na ten weekend, zdrowie Gości i naszych współpracowników jest najważniejsze. Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego ośrodka. Sezon zimowy 2019/2020 kończymy w niedzielę tj. 15 marca 2020 r. Musimy wszyscy podejść do tematu rozważnie i odpowiedzialnie. Apelujemy o przestrzeganie komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz lokalnych władz" – napisały na swoim profilu społecznościowym władze stacji narciarskiej w Białce Tatrzańskiej.

Reklama

Od piątku nieczynne są wszystkie ośrodki narciarskie Polskich Kolei Linowych, w tym kolej linowa na Kasprowy Wierch i Jaworzynę Krynicką. Od piątku do 26 marca zamknięty będzie też największy ośrodek narciarski w naszej części Europy, Jasna – Chopok w Niżnych Tatrach na Słowacji oraz narciarskie ośrodki w Tatrach Wysokich u naszych południowych sąsiadów: Tatrzańska Łomnica, Starý Smokovec i Štrbské Pleso.

"Zdrowie i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu. Ze względu na środki zapobiegawcze przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 ośrodki narciarskie są nieczynne od piątku 13.3.2020 do 26.3.2020. Dziękujemy za lojalność, doceniamy wsparcie" – napisały władze słowackich ośrodków narciarskich w mediach społecznościowych.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zamykane są też baseny termalne na Podhalu. Od czwartku nieczynny jest zakopiański Aqua Park, a od poniedziałku nieczynne będą: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej i Termy Szaflary w Bańskiej Niżnej. Kolejne kąpieliska termalne na Podhalu na razie nie ogłosiły zamknięcia. Nieczynne są także słowackie baseny termalne: Meander Park w Orawicach i park wodny Bešeňová niedaleko grani z Polską.