Na zdjęciu opublikowanym w przez oficjalną chińską agencję prasową Xinhua widać turystę kurczowo trzymającego się balustrady mostu, podczas gdy w naruszonej podłodze brakuje części dużych szklanych paneli. Według chińskich mediów "niebezpieczna sytuacja" wydarzyła się na zawieszonym 100 metrów nad ziemią szklanym moście na górze Piyan w północno-wschodnich Chinach.

Reklama

Na pomoc uwięzionemu turyście wysłano strażaków, ale ostatecznie samodzielnie przedostał się on w bezpieczne miejsce, kierując się wytycznymi przekazywanymi przez personel parku - podała Xinhua. Po zejściu z mostu mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację i udzielono mu wsparcia psychologicznego. Obecnie jest w "stabilnym stanie emocjonalnym i fizycznym" - poinformowały media.

Sprawa ożywiła dyskusję na temat bezpieczeństwa szklanych atrakcji turystycznych. Dokładnie z tego powodu nie mam odwagi wchodzić na takie mosty – napisał jeden z użytkowników sieci społecznościowej Weibo. Jak często ten most był konserwowany? - zapytał inny.

Strefa turystyczna zamknięta, wszczęto dochodzenie

Strefa turystyczna na górze Piyan została zamknięta, a w sprawie incydentu wszczęto dochodzenie – przekazały władze pobliskiego miasta Longjing.

Reklama

Szacuje się, że w różnych częściach kraju zbudowano ponad 2,3 tys. szklanych mostów, zjeżdżalni i tarasów widokowych, których zadaniem jest przyciąganie żądnych przygód turystów.

W 2019 roku jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych po upadku ze szklanej zjeżdżalni w regionie Kuangsi na południu Chin. Rok wcześniej władze prowincji Hebei zamknęły wszystkie 32 szklane atrakcje w celu przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa – przypomina BBC.