Zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach osób odwiedzających Zakopane i dobrym wizerunku miasta, które jest gościnne dla wszystkich. PKL jest operatorem turystycznym, działającym w wyjątkowych lokalizacjach. W Zakopanem prowadzimy m.in. ośrodek na Gubałówce, na którą można dojechać koleją linowo–terenową oraz dotrzeć udostępnionym przez PKL szlakiem — powiedział Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Reklama

Nowy szlak na Gubałówkę

Nowy szlak turystyczny liczy 1,3 km i został oznakowany przez PTTK. Jest ścieżką o charakterze górskim. Jest to obecnie najkrótsza piesza droga dotarcia z Zakopanego na popularną górę, z której rozpościera się piękny widok na panoramę Tatr. Z otwarcia nowego, darmowego szlaku zadowolony jest burmistrz Zakopanego, który osobiście zabiegał o wytyczenie nowego szlaku.

Cieszę się bardzo, że wszyscy chętni będą mogli wejść na Gubałówkę kolejnym bezpłatnym znakowanym szlakiem, oprócz dotychczasowej trasy wiodącej przez Walową Górę, co poszerza ofertę dla turystów. Trwają także prace nad ponownym udostępnieniem szlaku przez Gładkie. Dobrze, że turyści mają do wyboru różne możliwości dotarcia na Gubałówkę, która jest niezwykle popularnym celem wycieczek w Zakopanem. Serdecznie zapraszam do korzystania z uroków tego miejsca – powiedział burmistrz Zakopane Leszek Dorula.

Reklama