Adamczyk, podczas konferencji zorganizowanej na lotnisku Kraków Airport, z okazji "uroczystej inauguracji nowego połączenia PLL LOT na trasie JFK- KRK-JFK" powiedział: "to dzięki wysiłkowi naszych służb lotniczych, dzięki wysiłkowi zarządu PLL LOT, dzięki wysiłkowi kierownictwa lotniska i wszystkich tych, którzy pracowali nad projektem, uzyskujemy nowe połączenie z Nowym Jorkiem".

Reklama

Według ministra "siatka naszych połączeń staje się coraz bardziej atrakcyjna".

Ruch na polskich lotniskach się ożywia

Adamczyk przyznał, że "oczywiście daleko nam do stanu, który mieliśmy w 2019 r." (przed pandemią koronawirusa - PAP), jednak, jak wskazał, należy pokonywać trudności wynikające z niezależnych czynników, takich jak wystąpienie pandemii i jej skutki.

Cieszę się, że ruch na polskich lotniskach się ożywia, że przygotowuje się wielki projekt, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny, przygotowują i realizują się te połączenia, które Polskę, Małopolskę postawią w czołówce regionów z najlepiej skomunikowanym ruchem lotniczym - powiedział minister.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.