Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego powiedział, że dotychczas bilety sprzedawane były tylko w dwóch punktach: na Polanie Krowiarki i w Zawoi Markowej. Obecnie obowiązek posiadania biletu dotyczy całego Parku, niezależnie od tego, czy turysta wchodzi przez Krowiarki, czy przykładowo od strony Czatoży, +Lajkonika+, czy od Orawy. Musi się w niego zaopatrzyć. Podstawą prawną jest rozporządzenie ministra klimatu i środowiska z 14 września ub.r. - powiedział Mażul.

Reklama

Nie będzie dodatkowych budek z biletami

Jak poinformował przedstawiciel BPN, przy granicy Parku umieszczone zostały kody qr, przez które można wejść na stronę i zaopatrzyć się w e-bilet. Każdy może to zrobić także wcześniej. Na stronie internetowej Parku są informacje, w jaki sposób można nabyć e-bilet - powiedział. Maciej Mażul zaznaczył, że w Parku nie staną kolejne budki, w których sprzedawane będą bilety. Sprzedaż będzie prowadzona w punktach już istniejących oraz przez internet – wyjaśnił. Ceny biletów pozostały na niezmienionym poziomie: 7 zł normalny i 3,5 zł ulgowy.

Babiogórski Park Narodowy powstał w 1954 r. i obejmuje okolice najwyższej góry Beskidów - Babiej Góry (1725 m n.p.m.). W 1977 r. teren ten uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Góra przyciąga rzesze turystów.