Władze Wietnamu wprowadziły surowe środki kontroli na granicach, by chronić kraj przed koronawirusem. To jednak uderzyło w branżę turystyczną, która odpowiadała wcześniej za około 10 proc. wietnamskiego PKB – zauważa agencja Reutera.

Reklama

Wietnam znosi restrykcje

"Wietnam zniesie 15 lutego restrykcje dotyczące międzynarodowych lotów. Częstotliwość lotów zostanie przywrócona do poziomu sprzed pandemii" – podał państwowy dziennik "Tuoi Tre", cytując wicedyrektora urzędu lotnictwa cywilnego Dinh Viet Sona.

Wietnamskie władze poinformowały już inne kraje o zmianie przepisów i tylko Chiny nie zgodziły się na wznowienie komercyjnych lotów – dodał Son.

Stopniowe luzowanie obostrzeń

Rząd w Hanoi zaczął już na początku roku stopniowo przywracać połączenia lotnicze z 15 krajami i regionami, jednocześnie łagodząc wymogi kwarantanny, która obecnie dla zaszczepionych pasażerów przybywających do Wietnamu trwa trzy dni.

Od początku pandemii w Wietnamie odnotowano prawie 2,5 mln zakażeń koronawirusem i około 39 tys. zgonów na Covid-19. Według oficjalnych danych ponad 90 proc. dorosłej ludności przyjęło już dwie dawki szczepionek przeciw tej chorobie.