Z powodu masowych wyjazdów turystycznych na brytyjskich lotniskach dochodzi do chaosu i odwoływania lotów - poinformował dziennik "La Vanguardia".

Reklama

Ulubiony kurort Brytyjczyków

Według danych Hosbec, organizacji firm hotelarskich i turystycznych Walencji, ponad 15 tys. turystów z Wielkiej Brytanii spędzi cztery wolne dni w swoim ulubionym kurorcie Benidorm na Costa Blanca. Wiele rodzin przedłuży swój pobyt nawet do tygodnia, korzystając ze świątecznego pomostu i wakacji w szkołach. Dane nie obejmują wielu tysięcy turystów przebywających na kempingach, w wynajmowanych apartamentach czy swoich domach wakacyjnych w Hiszpanii - podkreśliła Hosbec.

Hiszpańskie media odnotowały, że popyt na loty spowodował problemy na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Według "La Vanguardii" w niektórych tamtejszych portach lotniczych panuje chaos i dochodzi do incydentów. Niektóre linie lotnicze, m.in. easyJet czy operator turystyczny TUI, odwołały loty, gdyż sprzedały więcej biletów i pakietów turystycznych niż mogą obsłużyć. Na lotniskach tworzą się długie kolejki, ponieważ brakuje personelu do kontroli bezpieczeństwa przed wejściem na pokład.

Reklama

Milionowe wpływy z weekendu

Pomimo utrudnień Hosbec przewiduje wpływy z brytyjskiej turystyki na Costa Blanca w wysokości 12 mln euro tylko w ciągu 4 dni.

Władze Benidorm wirtualnie pogratulowały królowej Elżbiecie II, wyświetlając napis w języku angielskim "Gratulacje dla Jej Wysokości Królowej Elżbiety II" na 22-metrowej wieży znajdującej się na głównym placu miasta.