Alternatywa dla Alicante

Reklama

Benidorm pod pewnymi względami można porównać do Alicante. Podobnie, jak słynny sąsiad, miasto ma kurortowy charakter. Jego popularność rośnie, jednak wciąż nie jest aż tak oblegane przez turystów. Dlatego też to świetny moment, aby wyruszyć do tej części Costa Blanca.

Od Alicante Benidorm oddalone jest o 45 kilometrów. Dlatego też najwygodniejszym sposobem na dotarcie tutaj będzie skorzystanie z tamtejszego portu lotniczego. Najtańsze bilety lotnicze oraz sprawdzony hotel na Costa Blanca zarezerwujecie na Sun Break - Wakacje.

Plaże

Ponieważ jest to typowo wakacyjny kierunek, najważniejsze w Benidorm są oczywiście plaże. Ich łączna długość w miejscowości wynosi aż 5 kilometrów. Szczególnie warte uwagi są Levante i La Poniente, które uznawane są jedne z ładniejszych na całym Costa Blanca. Levante polecana jest tym, którzy oczekują nie tylko wypoczynku nad morzem, ale także wielu rozrywek. Wzdłuż tej plaży ciągnie się nadmorski bulwar, przy którym znajdują się restauracje i bary, do których można wyskoczyć na drinka lub przekąskę.

Parki rozrywki nie tylko na dzieci

Rodzinnym wakacjom w Benidorm sprzyjają tutejsze parki rozrywki. Oprócz Aqualandii – aquaparku z fantazyjnymi zjeżdżalniami do popularnych atrakcji należy również Terra Mitica. Jest to park, który w fantastyczny sposób łączy cele edukacyjne i rozrywkowe. Przeniesie on najmłodszych do antycznego świata Egiptu, Grecji i Rzymu. Bawiąc się na największych w Europie kolejkach, diabelskich młynach i karuzelach oraz uczestnicząc w barwnych przedstawieniach i pokazach, można jednocześnie dowiedzieć się czegoś ciekawego. Warto wspomnieć również o Terra Natura, czyli wyjątkowym zoo, które pozwala odwiedzającym na bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

Zwiedzanie

W Benidorm otwiera się coraz więcej klubów i barów, a życie nocne należy to najbogatszych na całym wybrzeżu Hiszpanii. Jednak samo miasto to nie tylko głośne dzielnice powstałe z myślą o turystach. Okazuje się, że wśród wszystkich miast Costa Blanca podróżnicy właśnie stare miasto w Benidorm uznali za najpiękniejsze – chociaż niezupełnie ma ono hiszpański charakter. Jasne budynki z kolorowymi dachami mogą przypominać może nieco bardziej Grecję.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Benidorm jest El Balcon del Mediterraneo. Jest to zamek wzniesiony na skałach oddzielających dwie plaże. Posiada niesamowity taras widokowy, z którego roztacza się panorama morza. Dzisiaj jest to atrakcja turystyczna, ale niegdyś takie usytuowanie miało strategiczne znaczenie obronne.

W mieście znajduje się jeszcze wiele miejsc wartych zobaczenia – jak słynny park czy ciągnąca się wzdłuż morza promenada. Znajdziecie tutaj również bardzo interesujące muzea, które – chociaż nie kojarzą się z wakacjami – pozwolą poznać Wam trochę ciekawostek na temat tego miejsca.