"Małe zwierzęta domowe mogą podróżować samolotami pod warunkiem przestrzegania zasad. Większość linii lotniczych wymaga, aby pozostawały w transporterach w trakcie lotu i żadna nie godzi się, aby były w bagażu podręcznym" - wyjaśnia CBC News.

Reklama

Wydarzenie opisała na Twitterze Lisa Farbstein z TSA. Dołączyła zdjęcia kota w walizce oraz jego rudej sierści wystającej przez niedopięty zamek błyskawiczny. Funkcjonariusz TSA był zszokowany, gdy odkrył (...) kota w walizce przechodzącej przez urządzenie rentgenowskie na lotnisku JFK - wskazała Farbstein. Cytowała podróżnego, twierdzącego, że kot "należał do innego domownika". Nieuszkodzony bezpiecznie wrócił do domu.

Co jeszcze znaleziono na lotniskach?

Reklama

"Kot widoczny na urządzeniu rentgenowskim nie jest najbardziej bulwersującym znaleziskiem, o którym informowali ostatnio funkcjonariusze TSA. Na początku listopada na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood (na Florydzie - PAP) w torbie podręcznej w trakcie inspekcji odkryto broń ukrytą w zabitym kurczaku" - twierdzi CBC News. Do innych zaskakujących przypadków zalicza m.in. piłę łańcuchową skonfiskowaną w Nowym Orleanie czy pojemnik po dezodorancie pełen naboi, zarekwirowany w New Jersey.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski