Na Kasprowym Wierchu leży jeszcze 135 cm śniegu, a temperatura rano wynosiła 1 st. C, a w miarę upływu dnia będzie cieplej, nawet do 6 st. Niebo jest zachmurzone.

Trasa narciarska na Kasprowym Wierchu

Trasa narciarska ze szczytu Kasprowego Wierchu na Halę Gąsienicową ma 1600 metrów długości. Kursuje tam 4-osobowy wyciąg krzesełkowy, którym można wyjechać na szczyt w ciągu 8 minut, a jego przepustowość wynosi 2400 osób na godzinę. Jest to trasa dla zaawansowanych narciarzy oznaczona kolorem czarnym, charakteryzująca się dużym nachyleniem stoku.

Reklama

Na zachodnim zboczu Kasprowego Wierchu znajduje się druga trasa narciarska o charakterze alpejskim -w Dolinie Goryczkowej, ale ten stok został zamknięty 23 kwietnia.

Wyjątkowo długi sezon narciarski

Tegoroczny sezon narciarski na Kasprowym Wierchu był wyjątkowo długi, z uwagi na obfite opady śniegu i dość niskie temperatury.

W poniedziałek rozpoczyna się remont kolejki linowej na Kasprowy Wierch oraz kolejek krzesełkowych w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Przeglądy techniczne i prace serwisowe urządzeń potrwają aż do 24 maja.

Autor: Szymon Bafia