Sądząc po korkach ulicznych, Zakopane jest już pełne gości. Rezerwowane są już ostatnie pokoje, których zostało około 5 proc. Wyprzedane są przede wszystkim pokoje w hotelach o standardzie trzech gwiazdek, a sprzedawane są ostatnie pokoje w standardzie cztery plus, ale ceny nie spadają. Dwuosobowy pokój w hotelu można wynająć w cenie od 1500 zł wzwyż. W standardzie ekonomicznym, czyli u przysłowiowej gaździny, wolnych pokoi jest jeszcze najwięcej i są dostępne w cenie nawet poniżej 300 zł za pokój dwuosobowy- powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Reklama

Mniejsze hotele pod Tatrami o wysokim standardzie są już w całości wypełnione. W większych obiektach pozostały ostatnie pokoje.

Krupówki pełne turystów

Krupówki są pełne turystów, a przed lokalami gastronomicznymi, restauracjami i karczmami ustawiają się kolejki oczekujących na wolne stoliki. To wynik nie tylko wysokiej frekwencji turystycznej w samym Zakopanem, ale i gości z ościennych gmin, którzy obowiązkowo przyjeżdżają do Zakopanego, na przykład z Bukowiny Tatrzańskiej czy Białki lub Kościeliska.

Niektórzy sylwestrowi goście również decydują się na wycieczki w Tatry, jednak większość decyduje się na spacer tatrzańskimi dolinami, kończąc wędrówkę na wysokości górskich schronisk.

"Sylwester Marzeń"

Na zakopiańskiej Równi Krupowej Telewizja Polska organizuje koncert gwiazd. Imprezę zgłoszono na 30 tys. osób, ale władze miasta spodziewają się, że kolejne tysiące sylwestrowiczów przywita Nowy Rok na terenie przyległym do wyznaczonych sektorów. Otwarcie bram wejściowych nastąpi o godz. 18. Koncert rozpocznie się o godz. 19.50. Wejście na teren imprezy jest bezpłatne. Gwiazdami "Sylwestra Marzeń" są m.in. Pectus, Felivers, Lisha and the Men, Fun Factory, Afromental, a także Maryla Rodowicz, Roxie Węgiel, Blanka, Edyta Górniak i Daria Marx.

Do pilnowania porządku pod Tatrami zaangażowane są dodatkowe siły policji z garnizonu małopolskiego.

Na czas sylwestra, od niedzieli rano do poniedziałkowego poranka, na ulicach Zakopanego zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pojazdów. Władze miasta pod Giewontem zachęcają do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania i poruszania się pieszo lub komunikacją miejską.