Reklama

Wybór odpowiedniej lokalizacji sanatorium może znacząco wpłynąć na skuteczność leczenia i ogólne samopoczucie kuracjusza.

Uzdrowiska górskie: Idealne dla osób z problemami układu oddechowego, chorobami serca i układu krążenia.

Popularne miejscowości to m.in.:

Krynica-ZdrójRabka-Zdrój

Szczawnica

Duszniki-Zdrój

Uzdrowiska nizinne: Specjalizują się w leczeniu chorób reumatycznych, schorzeń układu nerwowego i przemiany materii.

Warto rozważyć:

Ciechocinek

Nałęczów

Busko-Zdrój

Konstancin-Jeziorna

Uzdrowiska nadmorskie: Pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego, alergii, chorób skóry, a także korzystnie wpływają na układ odpornościowy.

Najbardziej znane to:

Kołobrzeg

Sopot

Świnoujście

Sanatorium na NFZ. Przewodnik po uzdrowiskach i ich specjalizacjach

Profil leczenia:

Choroby układu ruchu: Wskazane są sanatoria oferujące zabiegi borowinowe, kąpiele siarczkowe, kinezyterapię, hydroterapię.

Choroby układu oddechowego: Warto zwrócić uwagę na inhalacje, okłady borowinowe, klimatoterapię, a także zabiegi z wykorzystaniem soli leczniczych.

Choroby układu krążenia: Korzystne będą zabiegi balneologiczne, kąpiele kwasowęglowe, masaże, a także terapie ruchowe.

Choroby neurologiczne: Pomocne mogą być zabiegi fizykoterapeutyczne, hydroterapia, masaże, a także terapie relaksacyjne.

Sanatorium w Polsce. Standard i oferta

Sanatoria w Polsce oferują różnorodny standard zakwaterowania i wyżywienia, a także szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji, takich jak baseny, sauny, siłownie, czy też zabiegi kosmetyczne. Warto zapoznać się z ofertą poszczególnych obiektów i wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Sanatorium w Polsce. Finansowanie

Pobyt w sanatorium można sfinansować prywatnie lub skorzystać z dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W przypadku leczenia uzdrowiskowego refundowanego przez NFZ, należy skonsultować się z lekarzem i uzyskać skierowanie.

Gdzie szukać informacji:

Strona internetowa NFZ:https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/leczenie-uzdrowiskowe1/Portale internetowe poświęcone sanatoriom to m.in.: https://www.sanatoria.com.pl/https://e-kurort.pl/