Oto pięć najpopularniejszych kierunków, które skradły serca rodaków w 2024 roku.

Grecja. Ten śródziemnomorski kraj od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Piękne plaże, malownicze wyspy, pyszna kuchnia i bogata historia to tylko niektóre z atutów Grecji. W 2024 roku najchętniej wybieramy Kretę, Rodos, Korfu i Santorini.

Turcja. Turecka Riwiera to idealne miejsce dla miłośników wypoczynku all inclusive. Luksusowe hotele, liczne atrakcje i piękne krajobrazy przyciągają turystów z całego świata. W tym roku Polacy szczególnie upodobali sobie region Antalya.

Reklama

Hiszpania. Kraj flamenco, tapas i siesto to idealne miejsce na wakacje pełne słońca i zabawy. W 2024 roku najpopularniejsze kierunki to Majorka, Costa Brava i Wyspy Kanaryjskie.

Włochy. Ojczyzna pizzy, makaronu i sztuki to obowiązkowy punkt na liście każdego podróżnika. W tym roku Polacy chętnie wybierają się na Sycylię, do Toskanii i na Riwierę Adriatycką.

Reklama

Bułgaria.Słoneczny Brzeg i Złote Piaski to dwa najpopularniejsze kurorty w Bułgarii, które przyciągają turystów pięknymi plażami, niskimi cenami i licznymi atrakcjami.

Oczywiście, to tylko kilka propozycji. Wśród popularnych kierunków na lato 2024 znajdują się również:

  • Egipt,
  • Chorwacja,
  • Portugalia,
  • Cypr.

Wakacje 2024. Co decyduje o wyborze miejsca na urlop?

Decyzję o wyborze wakacyjnej destynacji podejmujemy na podstawie wielu czynników, m.in. decyduje:

Cena. Dla wielu Polaków cena jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze miejsca na wakacje. Dlatego tak popularne są kierunki oferujące korzystny stosunek jakości do ceny, takie jak Bułgaria czy Turcja.

Atrakcje. Rodziny z dziećmi chętnie wybierają miejsca z licznymi atrakcjami dla najmłodszych, takie jak parki rozrywki czy aquaparki. Z kolei miłośnicy aktywnego wypoczynku szukają miejsc, gdzie można uprawiać sporty wodne, wędrować po górach czy zwiedzać zabytki.

Pogoda. Większość Polaków marzy o wakacjach w ciepłym i słonecznym miejscu. Dlatego tak popularne są kraje śródziemnomorskie, takie jak Grecja, Hiszpania czy Włochy.

Bezpieczeństwo. W dobie popandemicznej i w czasie wojen, które toczą się w Ukrainie czy na Bliskim Wschodzie - również bezpieczeństwo stało się jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze miejsca na wakacje.