Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Co może nas zabić w mieście? NIETYPOWY przegląd zagrożeń

12 listopada 2016, 08:30
To jedno z najbardziej zabójczych miejsc na kuli ziemskiej. Pułapki czekają tutaj na każdym kroku. W restauracji warto uważać na niepozorną rybkę fugu, jeden ze składników sushi. Jej mięso zawiera bardzo groźną toksynę. Jeśli mistrz sushi się zagapi, sashimi z fugu może być ostatnim posiłkiem naszego życia. A nasz żywot skończy się przez powolne uduszenie własnym językiem.
To jedno z najbardziej zabójczych miejsc na kuli ziemskiej. Pułapki czekają tutaj na każdym kroku. W restauracji warto uważać na niepozorną rybkę fugu, jeden ze składników sushi. Jej mięso zawiera bardzo groźną toksynę. Jeśli mistrz sushi się zagapi, sashimi z fugu może być ostatnim posiłkiem naszego życia. A nasz żywot skończy się przez powolne uduszenie własnym językiem. / Shutterstock
Niektóre miasta są bardziej niebezpiecznie niż dzika dżungla. Szymon Drobniak, biolog ewolucyjny i popularyzator nauki, zebrał i opisał najniebezpieczniejsze pułapki, jakie czyhają na turystów w miastach. Dzięki temu powstał "przewodnik, po którym odechce wam się podróży, a i w domu poczujecie się nieswojo".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
galeria książka wybór zagrożenia miasta śmiertelnie szymon drobniak niebezpieczne
Reklama

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Ashin
  2016-11-19 08:02
  W życiu większych bzdur nie czytałem
  0
  zgłoś
 • jaboja
  2016-11-18 07:30
  co za idiot to pisal, nie mozna przypadkowo zjesc rybki fugu, gdyz jest bardzo droga i trzeba specjalnie ja zamowic! Zatruc sie owszem, mozna lecz jest to zartrucie na wlasne i naszego snobizmu zyczenie.
  1
  zgłoś
 • sid
  2016-11-15 12:22
  Traszki to płazy a jaszczurki to gady, więc traszki to nie jaszczurki !!!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama