Do dyspozycji narciarzy jest tam około 950 wyciągów oraz 60 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób na godzinę. Na Słowacji znajduje się 20 większych, 40 średnich i 250 mniejszych ośrodków narciarskich. Co roku poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku.

W sezonie narciarskim 2009/2010 ponad sto słowackich ośrodków zimowych będzie dysponowało sztucznym naśnieżaniem na powierzchni powyżej 600 ha. Dzięki temu długość zaśnieżonych tras wynosić będzie około 200 km. Warto przy tym pamiętać, że sezon narciarski na Słowacji trwa średnio od 130 do 160 dni.

Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach 10 – 25 euro, czyli około 40 – 100 zł. Pod względem ceny bardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe.

W ostatnich latach na Słowacji zainwestowano znaczne środki finansowe nie tylko w modernizację istniejącej infrastruktury, ale tez w poszerzenie tras zjazdowych, budowę nowych wyciągów krzesełkowych, parkingów, termalnych parków wodnych, punktów gastronomicznych, zakupy ratraków itd. (m.in. Jasna, Strbske Pleso, Bachledova/Jezersko, Góry Kremnickie, Mała Fatra). Całkowity koszt tych inwestycji wyniósł w tym roku ponad 55 mln euro.

W nadchodzącym sezonie zimowym powinny znacznie poprawić się także warunki dojazdu narciarzy z centralnej części Polski w słowackie Tatry. Od 25 października tego roku słowackie linie lotnicze Danube Wings /www.danubewings.com/ utrzymują stałe połączenie Warszawy z Popradem. Samoloty latają tam trzy razy w tygodniu w środę, piątek i niedzielę.

Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 33 euro (około 130 zł) ze wszystkimi opłatami lotniczymi.