W Zakopanem zapanuje cisza - zapowiada "Dziennik Polski". Cisza powinna zapanować również na stokach narciarskich. "Jesteśmy blisko utworzenia na terenie powiatu tatrzańskiego kurortu. Musimy stawiać na jakość. Dobrze by było, żeby nasze stoki były nie tylko bezpieczne, ale i spokojne. Teraz na niektórych puszczana jest głośna muzyka. Na pewno nie wszystkim to się podoba. Może dobrze byłoby to zmienić?" - zastanawia się Andrzej Gąsienica-Makowski, starosta tatrzański.

Reklama

Podobnego zdania są właściciele stacji narciarskich w Tatrach. Oni też nie widzą konieczności puszczania muzyki na stokach. Są tam rozlokowane głośniki, ale służą przede wszystkim do ogłaszania komunikatów. "Osobiście jestem zdania, że turyści, którzy w dużych miastach na co dzień żyją w hałasie, gdy tu przyjeżdżają, potrzebują ciszy" - mówi współwłaściciel jednej ze stacji narciarskich w Białce Tatrzańskiej.

Inny dodaje, że przedsiębiorcy z Zakopanego i okolic zaoszczędzą przy okazji na wysokich opłatach, jakie muszą obecnie ponosić z tytułu publicznego odtwarzania muzyki na rzecz ZAiKS - czytamy w "Dzienniku Polskim".