Kartę Tatrzańską turyści dostają za darmo w placówkach noclegowych, które uczestniczą w tej akcji. "Letnia edycja karty tatrzańskiej potrwa do października, a osoby posiadające kartę tatrzańską będą mogli skorzystać z bardzo bogatej oferty atrakcji na terenie całego Podhala" - wyjaśnił Argasiński i zapowiedział, że w sezonie zimowym ruszy kolejna promocyjna edycja karty z nowymi atrakcjami.

Reklama

Zimowa oferta rabatowa została zastąpiona letnimi atrakcjami i wzbogacona o nową ofertę. Do programu przystąpiły m.in. trzy kompleksy basenów termalnych w Szaflarach, Zakopanem oraz powstająca terma w Białce Tatrzańskiej, której otwarcie zaplanowano na 15 czerwca.

W letniej ofercie rabatowej znalazły się także koleje krzesełkowe na Butorowy Wierch, Harendę, Małe Ciche, Kotelnicę Białczańską, zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce, parki linowe, karczmy, spływ pontonami przełomem Dunajca, kina oraz jazda konna. Specjalną ofertę rabatową przygotowało Muzeum Tatrzańskie. Oprócz gmachu głównego muzeum, można zwiedzać także dziesięć jego fili - muzeów i galerii sztuki na terenie Zakopanego, całego Podhala i na Spiszu.

"Nowością oferowaną przez kartę będzie możliwość zamawiania dorożki do pensjonatu, która po atrakcyjnej cenie zawiezie turystów w dowolne miejsce na Podhale. Dzięki karcie turyści będą mogli także uzyskać rabat korzystając z transportu miejskimi taksówkami i busami" - tłumaczył Argasiński. Rowerzyści będą mogli skorzystać z widokowych tras, które udostępniają największe stacje narciarskie: Kotelnica Białczańska, Małe Ciche oraz Harenda.

Karta Tatrzańska została wprowadzona na Podhalu na święta w grudniu ubiegłego roku. Turyści otrzymywali bezpłatnie kartę w dniu przyjazdu do pensjonatów uczestniczących w projekcie i mogli dzięki niej uzyskiwać zniżki m.in. na wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i szereg innych atrakcji.

Dotychczas z karty tatrzańskiej skorzystało ponad 30 tys. turystów. Jak powiedział PAP Argasiński, z oferty karty zadowoleni są zarówno turyści, jak i właściciele pensjonatów i przedsiębiorcy udzielający zniżek. "Akcja promująca region przekonała wielu turystów do przyjazdu pod Tatry" - zaznaczył.

Karta obowiązuje na terenie całego powiatu tatrzańskiego, czyli w Zakopanem oraz w gminach: Poronin, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska i Biały Dunajec. Lista obiektów noclegowych, w których wydawane są karty, oraz atrakcji, na które oferowane są zniżki, można znaleźć na stronie internetowej www.kartatatrzanska.pl.