Przedłużające się oczekiwanie na odlot samolotu, można spożytkować na zajęciach z jogi. Z takich udogodnień podróżujący mogą skorzystać na lotnisku San Francisco International Airport.

Reklama

Jak zapewnia rzecznik lotniska, jest to pierwsze takie miejsce na świecie, które podróżnym daje możliwość relaksu i wykonania kilku asanów jogi. Podróżni mogą skorzystać nie tylko z sali do ćwiczeń o powierzchni 150 metrów kwadratowych, ale również z mat i sprzętu niezbędnego do wykonywania ćwiczeń.

To miejsce jest idealne. Sądzę, że takie sale do jogi powinny znajdować się na wszystkich lotniskach, na całym świecie. Dzięki temu podróżni mogliby wykonać swój trening, wyciszyć się - ocenia 47-letnia turystka Maria Poole.

Salon jogi to kolejny przykład na to jak lotniska starają się uprzyjemnić swoim pasażerom podróż. W ciągu ostatnich lat na lotniskach wzrosła liczba sklepów i restauracji, w oczekiwaniu na lot można również skorzystać z masażu, salonu odnowy biologicznej. Niektóre lotniska posiadają nawet hotele dla zwierząt.

Podróżowanie może być stresujące. To miło móc spędzić czas w inny sposób niż tylko objadając się w jakiejś restauracji i czytając gazety - podkreśliła Lindsey Shepard, inna podróżująca korzystająca ze studia jogi.