Australia to kraj Aborygenów oraz fauny i flory niespotykanej na innych kontynentach. Kraj wiecznie zielonych eukaliptusow, ktore w miare wzrostu zrzucają starą, za małą korę i obrastają w nową. To również ojczyzna misiów koala, strusi emu, dziobakow i kangurow.

Reklama

Po przyjeździe do Australii byłem zszokowany olbrzymią przestrzenią, zielenią oraz prawie zawsze świecącym słońcem.

W Australii są prawie wszystkiestrefy klimatyczne występujące na świecie. Jest chłodna, zbliżona do eurejskiego klimatu Tasmania, słoneczna Południowa Australia, Alpy Australijskie na pograniczu stanów Viktoria i Nowa Poludniowa Walia. W okresie jesienno-zimowym góry są przykryte śniegiem.

Ale to jeszcze nie wszystko. W centralnej części kontynentu rozciągają się pustynie. Macie ochotę na tropiki? Proszę bardzo. Wystarczy wybrać się na w okolice lasów tropikalnych w północnym pasie Australii.

Najbardziej charakterystycznym, rozpoznawalnym od razu znakiem Australii są piękne, czyste i ogromne plaże i zawsze ciepłe morze. Nowy Rok witalem na festynie na plaży, temperatura ok. +35 st. Celsjusza.

Warto podkreślić, że Australia jest to kraj wielokulturowy, nikt tam nie zwraca uwagi na wyznanie czy poglądy polityczne. Australijczycy są przyjaznymi, tolerancyjnymi ludźmi, dla których pogoń za pieniądzem nie jest najważniejsza.

Choć to naprawdę daleko, z czystym sumieniem polecam wyprawę do Australii. To kraj, w którym naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.