Dodatkowe wakacyjne składy uruchamiane przez PKP Intercity wyruszą na tory 20 czerwca i będą kursować do końca września. Podróżni będą mogli skorzystać z połączeń z Warszawy, Krakowa czy Katowic m.in. do Władysławowa, Świnoujścia, Koszalina, Kołobrzegu, Trójmiasta, Krynicy czy Zakopanego.

Reklama

Nowością będzie kursujący codziennie pociąg ekspresowy "Nida" z Krakowa do Gdyni. W weekendy będzie nim można dojechać także na Hel. Nowe połączenie pojawi się też na trasie z Lublina do Trójmiasta. Pociąg Tanich Linii Kolejowych "Czartoryski" będzie na tej trasie kursował od poniedziałku do piątku.

Ale pociągiem można dojechać na wakcje też za granicę. Nowością w letnim rozkładzie jazdy będą bezpośrednie połączenia z Warszawy do Amsterdamu, Norymbergii czy Monachium. Bez przesiadek podróżni dojadą też ze stolicy do Bazylei oraz z Krakowa nad Balaton. Dodatkowe pociągi wyruszą do Odessy, Moskwy, Berlina, Wiednia, Frankfurtu nad Menem oraz do Pragi.

PKP Intercity na okres wakacyjny przygotowały także oferty promocyjne. Po niższej cenie podróżni będą mogli kupić trzy bilety - na dwa przejazdy w pierwszej klasie i jeden w drugiej klasie - w pociągach Intercity i Ekspres. Do ceny należy jednak jeszcze doliczyć koszt miejscówek. Sprzedaż biletów rozpocznie się 27 czerwca. Oferta jest ważna od 1 lipca do 30 września.

PKP Intercity przygotował też oferty dla internautów. W promocji "lato z e-IC" po niższej cenie mogą oni nabyć bilet w drugiej klasie na jeden z dwunastu pociągów. W lipcu zostanie też uruchomiona internetowa sprzedaż biletów międzynarodowych.