Najważniejszy ośrodek narciarski Krynicy to zespół wyciągów i stoków na Jaworzynie Krynickiej. Na szczyt tej góry wywiezie nas w siedem minut kolejka gondolowa. Zjeżdżając na sam dół mamy, ponad 2,5 kilometra trudnej trasy narciarskiej. Jest to najdłuższy oświetlony zjazd w Polsce.

Reklama

Oprócz tego, możemy skorzystać również z jednego z siedmiu wyciągów orczykowych na Jaworzynie. Dla rodzin z dziećmi warte polecenia są dwie trasy - II i IIA. Są bardzo dobrze wyprofilowane i szerokie. Zresztą wszystkie zjazdy na Jaworzynie są świetnie przygotowane.

Nie tylko nowicjusze znajdą tu stoki dla siebie. Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka trasa V, którą obsługuje osobny wyciąg orczykowy. W sumie jest tu 10 kilometrów wspaniałych nartostrad.

Niestety nie ma jeszcze połączenia ośrodka na Jaworzynie ze stacją narciarską w Słotwinach koło Krynicy. Tam do dyspozycji amatorów białego szaleństwa jest osiem wyciągów i wiele tras sztucznie dośnieżanych i oświetlonych.

Wybierając Jaworzynę Krynicką możemy być spokojni o jedzenie. Przy górnej stacji kolejki jest mnóstwo punktów gastronomicznych do wyboru. Dla zmotoryzowanych ważna jest sięgająca tysiąca liczba miejsc parkingowych.

Pod Jaworzynę można dojechać kursującymi codziennie darmowymi skibusami z Krynicy i z Muszyny.

Ponadto można jeszcze jeździć w Czarnym Potoku, gdzie czekają dwa wyciągi talerzykowe, w ośroku narciarskim "Azoty" w Słotwinach, Tyliczu i samej Krynicy.

Tu znajdziesz bazę noclegową Krynicy

Informacja turystyczna

ul. Pilsudskiego 8
33-380 Krynica
tel. 0 18 471 56 54
fax 0 18 471 55 13
mail: it@krynica.pl
www.krynica.pl
www.jaworzynakrynicka.pl

Reklama