Zanim pierwsi pasażerowie mogli wjechać na Stóg Izerski, sześcioosobowa grupa narciarzy Demo Team zaprezentowała swe możliwości na stoku. Po widowiskowym przejeździe rozpoczął się pokaz laserowy. Ostatnim punktem były sztuczne ognie, które na tle ośnieżonych gór wyglądały niezwykle.

Reklama

Narciarze i turyści już licznie odwiedzają Świeradów Zdrój. Sami podkreślają, że dzięki tej dużej inicjatywie nastąpi rozwój miasta, powiększy się baza noclegowo-gastronomiczna, powstaną wypożyczalnie sprzętu, co stworzy wiele nowych miejsc pracy.

Narciarze są zadowoleni z bardzo dobrze przygotowanego stoku jak też z komfortu jazdy w gondolach. Podkreślają, że w końcu w Polsce powstało miejsce, które poziomem dorównuje ośrodkom alpejskim.

Kolej gondolowa w Świeradowie była budowana prawie dwa lata. Jest to w Polsce czwarta taka kolej w Polsce, obok tej na Kasprowy Wierch, Szyndzielni w Bielsku-Białej oraz Jaworzyny Krynickiej. Z całą pewnością jest najnowocześniajsza z nich.

Gondole są 8-osobowe, a jej przepustowość to aż 2400 osób na godzinę. Dolna stacja znajduje się na wysokości 617 m n.p.m., a górna na 1060 m n.p.m. Długość trasy narciarskiej to 2171 m. Stok jest oświetlony i naśnieżany przez dwadzieścia armatek. Czynny jest od 9 do 16:30 i od 18:30 do 21:30.