Poszczególne stacje tego ośrodka leżą na wysokości od 810 do 3,8 tysiąca m n.p.m. Na lodowcu Glacier du Varet można jeździć nawet w lipcu i sierpniu. Niżej można szusować w sezonie zimowym - od połowy grudnia do końca kwietnia.

Reklama

Narciarzy przyciąga tu przede wszystkim Aiguille Rouge - jeden z najdłuższych w Europie zjazdów. Na zboczu tej góry usytuowano też waśki i niezwykle stromy zjad do bicia rekordów prędkości na nartach. Ale to tylko dla zawodowców.

Wbrew pozorom ośrodek Les Arcs jest znakomitym miejscem do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Ma specjalną rekomendację francuskiej organizacji turystycznej. Tu znajdziecie specjalnie oznaczone stoki, przystosowane dla najmłodszych wyciągi i mnóstwo szkółek, a nawet przedszkoli narciarskich.

Les Arcs to tak naprawdę cztery różne miejscowości. Arcs 1600 jest położone najniżej i to właśnie tu powinny się skierować rodziny z dziećmi. Z kolei największe jest Arcs 1800 - ulubione miejsce młodych narciarzy lubiących wieczorem wyrwać się na dyskotekę.stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Mont Blanc - najwyższy szyt Alp.

Najwyżej położona miejscowość Arcs 2000 to mekka wytrawnych narciarzy, którzy nie boją się zmierzyć z natrudniejszymi wyzwaniami na stoku. To właśnie tu też są całoroczne trasy. Między wszystkimi stacjami można się przemieszczać, korzystając z bezpłatnych skibusów. Zobacz mapę

A co po nartach? Oferta jest bogata. Są tu sale do squasha, kryte baseny, korty tenisowe, tereny do uprawiania paralotniarstwa.

Informacja turystyczna

Office de Tourisme
73706 Les Arcs
tel. 0033 0 4 79 07 12 57
fax 0033 0 4 79 07 24 90
mail: lesarcs@lesarcs.com
www.lesarcs.com
Rezerwacja
tel. 0033 0 4 79 07 68 00