Rodzinne wyjazdy nie należą do najtańszych. Dojazd, wynajęcie hotelu, obiad w restauracji i dodatkowe atrakcje dla dzieci niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe rodziców, którzy ze względu na ograniczony budżet przesuwają termin wyjazdu lub też zwiedzają turystyczne miejscowości jedynie we dwoje. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin, Kraków rozpoczyna akcję promującą wyjazdy z dziećmi. Na osoby, które przyjadą zimą do grodu Kraka, czekają atrakcyjne rabaty zarówno w hotelach, jak i restauracjach.

Dzieciaki mogą liczyć na darmowe noclegi, obiady i bilety wstępu oraz słodkie niespodzianki i liczne upominki. Akcja potrwa do końca marca 2009 r.

Organizatorzy przygotowali ofertę wyjątkowo rodzinnych obiektów noclegowych, aby zwiedzanie i korzystanie z atrakcji Krakowa kojarzyło się również z wygodą i wypoczynkiem. Do wyboru goście mają apartamenty, pokoje gościnne, hotele oraz hostele oferujące rabatowe pakiety rodzinne.

Wszytko to ma sprawić, aby w Krakowie rodzina turystów mogła czuć się komfortowo, a przy okazji mniej zapłaciła.

W ramach „Kraków przyjazny rodzinom z dziećmi” lokale gastronomiczne w mieście oferują specjalne menu dla rodzin z dziećmi, liczne zniżki i rabaty, darmowe posiłki dla pociech oraz wiele dodatkowych atrakcji: słodkie niespodzianki i zabawki, teatrzyki, opiekę animatora, kąciki zabaw oraz specjalnie przystosowane krzesełka i toalety dla najmłodszych oraz ich mam.

Szczegółowe informacje i adresy instytucji biorących udział w akcji są dostępne na stronie www.rodzinnykrakow.pl.