W wyniku ataku niedźwiedzia rannych zostało dwóch turystów. Do zdarzenia doszło w rejonie masywu Polany w środkowej części Słowacji.

Atak niedźwiedzia na turystów

Niedźwiedź zaatakował poza szlakiem turystycznym, na którym znaleźli się podróżujący. W wyniku ataku jeden z turystów odniósł obrażenia głowy i szyi, drugi został ranny w ręce i nogę.

Reklama

Na szczęście mężczyznom udało się wezwać pomoc. Jak podał serwis tvp.info, ratownicy wciągnęli rannych na pokład śmigłowca i przetransportowali do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Lekarze poinformowali, że stan obu turystów jest już stabilny.

Reklama

Spotkanie z niedźwiedziem nie są rzadkością

Teraz teren, na którym doszło do ataku, będzie monitorowany przez specjalny zespół interwencyjny. Słowackie media podkreślają bowiem, że chodzi o rejon popularny wśród turystów i rowerzystów.

Sytuacja jest o tyle poważna, że spotkania ludzi z niedźwiedziami nie są na Słowacji rzadkością. W marcu zwierzak biegający wprost po ulicach Liptowskiego Mikulasza ranił kilka osób. Wypadek odbił się szerokim echem w mediach, a słowacki rząd po tym wydarzeniu skierował do prac w parlamencie przepisy, które miałyby ułatwić odstrzał niedźwiedzi zagrażających ludziom.