W Nysie 14 września na Stadionie Miejskim zagra legenda muzyki popowej Thomas Anders wraz z Modern Talking Band. Grupa zasłynęła utworem "You're My Heart, You're My Soul", którym skradła wiele serc fanek i fanów z całego świata. W latach osiemdziesiątych listy przebojów nie mogły się obejść bez takich hitów jak: "Cheri Cheri Lady" czy "Brother Louie". Będzie to okazja by wczuć się w dance'owe rytmy niezapomnianych utworów. http://www.moderntalking.nysa.fm/

Reklama

Niezapomnianą gwiazdą polskiej piosenki, o której pamięta się na Opolszczyźnie jest Anna Jantar. To jej poświęcony jest już III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar w Komprachcicach. Jantar karierę artystyczną rozpoczęła w 1968 jeszcze jako Anna Szmeterling. Współpracowała z zespołem Polne Kwiaty i z nim w poznańskim radiu nagrała utwór „Po ten kwiat czerwony”. Od 1969 Anna Jantar była wokalistką zespołu Waganci. Z tego okresu pochodzi znany utwór „Co ja w tobie widziałam”. W latach 70. była czołową polską piosenkarką. W 1973 uczestniczyła w KFPP w Opolu, gdzie zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój "Najtrudniejszy pierwszy krok". W tym roku festiwal odbędzie się 22 września pod hasłem "Wciąż blisko nas".
http://sokkomprachcice.pl/

W Kielczy, Kamieniu Śląskim, Zawadzkiem, Opolu i Brzegu między 7 a 29 września po raz 10. odbywa się Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam. Jest on szansą na poznanie m.in. muzyki średniowiecza i renesansu oraz klasyki XX wieku czyli twórczości K. Szymanowskiego, I. J. Paderewskiego i W. Lutosławskiego. Festiwal jest formą uczczenia twórczości i samej osoby Wincentego, który pieśń "Gaude Mater Polonia" (Ciesz się, Matko Polsko) napisał na kanonizację biskupa Stanisława ze Szczepanowa w 1253 roku. Jednak nie jest to festiwal muzykologiczny. Imię Wincentego, zgodnie z założeniem, patronuje, a nie ogranicza imprezę. Program jest bardzo urozmaicony, a wypełnia go udział zespołów chóralnych i zespołów kameralnych oraz znakomitych solistów.
http://www.kielcza.pl/festiwal

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza we wrześniu na 5. Noc Języków w Bibliotece Obcojęzycznej i Austriackiej. W poprzednich edycjach uczestnicy mieli okazję sprawdzić poziom znajomości języka za pomocą testu komputerowego, podobieństwo języka angielskiego i niemieckiego oraz możliwości jego wykorzystania w nauce niemieckiego można było poznać w trakcie prelekcji German for Beginners.
http://www.ba.wbp.opole.pl/archiwum_2013.html

7 września Kluczborski Dom Kultury zaprasza na VI Meeting Muzyczny „Letnia noc z bluesem i rockiem”. Podczas koncertu wystapią: Gang Olsena, Izotop, SKL Blues, Lester Kidson – Power Trio oraz laureaci konkursu „Młodych talentów muzycznych”.
http://www.kluczborskidomkultury.eu/

Reklama

http://youtu.be/Sl09DBJcp50

8 września w Wilamowie odbędzie się kolejny koncert w ramach XI Paczkowski Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga ''Muzyka ponad granicami''. W kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej wystąpi Cocobolo Beskidzki kwartet klarnetowy. Festiwal od 2002 roku cieszy się niesłabnącą popularnością i sporą renomą, poświęcony jest twórczości Moritza Brosiga (1815-1887) - organisty, kompozytora i teoretyka muzyki, urodzonego na terenie gminy Paczków - w Lisich Kątach.
http://paczkow.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=306:xi-paczkowski-festiwal-muzyki-organowej-i-kameralnej-immoritza-brosiga&catid=18:nowo