"Przejście suchą nogą szlaków, które przecinają się z ciekami wodnymi jest niemożliwe. Turyści wybierający się w Tatry muszą założyć solidne, wysokie buty" - powiedziała Danuta Wojciechowska z informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku narodowego.

Reklama

W czwartek Tatr zasnute są gęstą mgłą ograniczającą widoczność i utrudniającą orientację w terenie. Termometry na Kasprowym Wierchu pokazują 7 stopni C. Wybierając się w góry należy pamiętać, że pogoda może ulec gwałtownej zmianie i zawsze należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak deszcz, wiatr czy ochłodzenie.

W pogodne dni na kopule Giewontu oraz pod wierzchołkiem Rysów, w godzinach południowych tworzą się kolejki oczekujących na wejście na szczyt. W tych trudnych i mocno eksponowanych miejscach należy zachować szczególną ostrożność - radzą górscy ratownicy.

W przypadku zbliżającej się burzy należy zejść ze szczytów i grani, opuścić otwarte przestrzenie i okolice cieków wodnych. Ratownicy przypominają też, że w przypadku spotkania niedźwiedzia należy wolno i spokojnie oddalić się.