Jak powiedział Rafał Porada z Przemyskiego Towarzystwa Cyklistów, organizatora maratonu, najkrótsza trasa - Hobby liczy 12 km, średnia o nazwie Mega 35 km, a najdłuższa zaś Giga aż 65 km.

Reklama

Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może doprać trasę do swoich umiejętności. Sama trasa jest bardzo widowiskowa, z niektórych jej punktów rozciąga się widok na całe miasto. Zawodnicy będą mogli po drodze podziwiać również obiekty wchodzące w skład Twierdzy Przemyśl - dodał.

Dotychczas za pomocą internetu zarejestrowało się ponad 200 zawodników. Udział w zawodach będzie można zgłaszać także w dniu startu maratonu.

Każdy z uczestników będzie miał chip, dzięki któremu pozna swój indywidualny czas w jakim pokona trasę. Po imprezie wszyscy będą mieli możliwość umycia swojego roweru, co w przypadku deszczu może się bardzo przydać - powiedział Porada.

Jak zapowiadają organizatorzy imprezy dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano nagrody.

Twierdza Przemyśl to zespół obiektów wojskowych zbudowanych w XIX wieku wokół miasta. Oprócz samych fortów tworzą ją także koszary, magazyny, strzelnice i prochownie.