Drożej będzie już nie tylko w hotelach w miastach gospodarzach, ale też w kurortach. Dlatego osoby, które na czerwcowy weekend chciałyby oderwać się od pracy i na kilka dni wyjechać, czeka niemiła niespodzianka.

Reklama

Pokoje w hotelach w większości wypadków można wynająć nie na dzień lub dwa, a na cztery. Do tej pory w pakiecie zwykle oznaczało taniej. Teraz jednak będzie wprost przeciwnie. Drożej od co najmniej 30 proc. Właściciele hoteli korzystają z braku wiedzy klientów na ten temat.

Turysta nie będzie porównywał katalogowych cen usług, bo wyjdzie z założenia, że w pakiecie dostanie je taniej. Takie też zarezerwuje – mówi Joanna Babiś z firmy NetFactory.pl.

Za czerwcowy weekend dla dwojga dorosłych i dziecka trzeba zapłacić średnio 1,3 – 1,7 tys. zł. W hotelach ze spa lub aquaparkiem ceny będą wyższe. W wielu wypadkach przekroczą 2 tys. zł. Tyle wydamy na weekend czerwcowy w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Doba dla osoby dorosłej kosztuje w nim 324 zł. Dla dwóch osób to 1944 zł, z dzieckiem ponad 2,6 tys. Pobyt osoby dorosłej jest o 80 zł za dobę droższy niż obecnie i ponad 30 zł niż w wakacje.

Podobna niespodzianka czeka turystów, którzy wybiorą hotel spa w Pluskach na Mazurach. Pakiet obejmujący trzy noclegi dla jednej osoby kosztuje 1110 zł, a za dostawkę dla dziecka trzeba zapłacić 477 zł. To oznacza, że rodzina, aby zabawić tu w czerwcu musi wydać 2697 zł. To o ponad 700 zł więcej niż w innym terminie, bo cena za dobę w pokoju dwuosobowym wynosi 530 zł, a dostawka dla dziecka 129 zł.

Hotelarze tłumaczą, że za wyższe ceny oferują więcej niż zwykle. Z okazji Euro 2012 przygotowali specjalny program. Oprócz śniadań jest obiadokolacja, oglądanie meczów w specjalnie przygotowanej do tego sali, grillowanie podczas turnieju, możliwość rozgrywania własnych meczów na specjalnie utworzonych do tego boiskach, a nawet lepienie pamiątek z gliny.

Czy warto jednak tyle płacić, za krótki wypoczynek w Polsce, skoro za tę samą kwotę można mieć nie trzy dni, a tydzień w Tunezji? Ceny wakacji w tym terminie zaczynają się już od 800 zł od osoby. Dokładając niewiele więcej, można wyjechać na tydzień do Egiptu. Tam też są i telewizory, i kibice.