Goście Festiwalu będą mieli szeroki wybór piw z Czech, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Niemiec, ale nie tylko: organizatorzy postarali się również o obecność produktów z bardziej nietypowych miejsc takich jak Trynidad, Mauritius czy Sri Lanka.

Reklama

Piwosze, którzy przyjadą do Żywca, będą mogli sprawdzić jak smakują takie piwa jak Westvleteren Blond, których sprzedaż prowadzi wyłącznie browar Trapistów. Kilku piw warzonych w stylu Russian Imperial Stout / Imperial Stout, które są bardzo mocnymi piwami, warzonymi początkowo przez browarThrale's w Londynie, jako piwa eksportowe na dwór carskiej Rosji, belgijskich piw szampańskich, czy wyjątkowej kolekcji piw długo dojrzewających w beczkach Wood-Aged Beer.

Dla uczestników Festiwalu przygotowano wiele atrakcji: obok zwiedzania Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu i Muzeum Browaru, będą mogli wymieniać się etykietami, kapsami, podkładkami, kuflami i innymi piwnymi atrybutami. Wezmą również udział w warsztatach warzenia piwa i będą mogli porozmawiać osobiście z największymi autorytetami w piwnym świecie.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wybranie przez międzynarodowych mistrzów piwowarstwa Grand Championa Birofilia 2012 - najlepszego piwa domowego w Polsce.

Festiwal Birofilia odbędzie się 15-16 czerwca na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, w którym warzy się piwo nieprzerwanie od 156 lat.