Skandaliczne zachowanie żeglarzy na Mazurach

Część żeglarzy pływających po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich cumuje w rezerwatach i pali w nich ogniska. "Wolą się przespać w ładnym miejscu i do tego za darmo, a przyrodę mają w nosie" - mówią o nich ci żeglarze, których oburza takie zachowanie.

wróć do artykułu
  • ~pływak
    (2012-06-14 13:24)
    mazury są przereklamowane
    dużo piękniejsze jest poj . drawskie
  • ~hynio
    (2012-06-14 13:20)
    Proponuję w ramach liberalizacji zlikwidować patenty żeglarskie. Niech się swołocz bawi. Do upadłego. A może to byli po prostu Warszawiacy? Aaa, to wtedy jest inna sprawa. Wiadomo STOLYCA.
  • ~Tarantula
    (2012-06-14 13:55)
    NAWET CUDU NATURY NIE POTRAFIĄ OCHRONIĆ.
    ZWOLNIĆ URZĘDNIKÓW, ZATRUDNIĆ STRAŻNIKÓW
    I PŁACIĆ IM OD ŁEBKA SCHWYTANEGO NA
    CHULIGAŃSTWIE.
  • ~Adam
    (2012-06-14 17:26)
    na żagle polecam Chorwacje
  • ~PW
    (2012-06-15 18:47)
    do ~Warszawiak z dziada pradziada
    "Od Warszawy i prawdziwych warszawiaków won bo krew się będzie lać"
    ha ha ha następny debil z Warszawy.
  • ~PW
    (2012-06-15 17:57)
    To nie są żeglarze to tępe warszawiaki. Od 20 lat jeżdżę do Giżycka dwa razy w roku to coś na ten temat wiem. Tych debilów z Warszawy nie lubi prawie nikt w Polsce. Tępe głupie wieśniaki z Warszawy.
  • ~Stanisław
    (2012-06-17 11:34)
    I czemu się dziwicie. To samo chamstwo jest na ulicach, nartostradach i jeziorach. To są ci sami ludzie. A kto ich miał nauczyć, skąd przykład. Są prawie dumni z przekraczania przepisów, a tych , którzy się do norm stosują traktują z politowaniem. Kochani, za późno na reakcje. To się będzie pogłębiało
  • ~giżyk!
    (2012-06-17 20:05)
    Autor artykułu kłamie!!!Tablice informacyjne 'owszem' KIEDYŚ były. Zostały połamane i spalone na ogniskach, a te które zostały >wyblakły <ze starości.
    'Tarantula' z 13.55 dn.; 14.o6 ma rację -zwolnić urzędników za ignorowanie swoich obowiązków, a wczasowiczom na tablicach informacyjnych zaznaczyć,co ICH czeka za niszczenie i deptanie REZERWATÓW.
    Ps. kilka dni temu widziałem przepływającego łosia z wyspy Sosnowu Ostrów, na Duży Ostrów---piękny widok.
  • ~enrico
    (2012-06-19 13:01)
    Niestety - Polacy, nie są nauczeni respektowania jakichkolwiek przepisów, czy ograniczeń - chociażby służyły one im samym. Kultura u nas prawie zerowa, trzeba zacząć od dziecinstwa, a tak nie jest. Chamstwo w Polsce szerzy się we wszystkich przejawach życia - w domu, w szkole, w pracy na drogach, w sklepie itd. I mało kto reaguje na to z rozwagą i troską o przyszłość Polski. Więc nie dziwmy się, że to samo dzieje się na Mazurach- tam w ciszy jezior postępuje sie wyjątkowo arogancko i lekceważąco wobec natury! Wielki WSTYD Polacy!!
  • ~dva
    (2012-06-21 15:03)
    ja też się wolę przespać w łodzi zacumowanej przy brzegu, np. przy lesie, niż w portach, gdzie oka nie można zmrużyć, tak pijane małolaty drą mordy... rano koło łodzi tylko rzygi pływają... I nie chodzi mi o opłaty, tylko o spokój. A ognisk nie palimy i zachowujemy się cicho, korzystamy z saperki a śmieci zabieramy ze sobą; bo po to przyjechaliśmy, żeby w ciszy wypocząć - w porcie to niemożliwe! Obawiam się, że niedługo już w ogóle nie będzie wolno cumować inaczej niż w porcie...
  • ~dva
    (2012-06-21 15:06)
    poprawka - nie tylko małolaty, starzy tak samo ryczą w portach :( czy nie można by części portów przeznaczyć dla tych, którzy przyjechali odpocząć w ciszy, a części dla tych "ryczących"?
  • ~swiss made
    (2012-07-16 20:36)
    Polak jak zwykle potrafi