Jak poinformowała Kinga Ciuksza z biura Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury Południowe" koordynującej akcję "Mazury za pół ceny", ubiegłoroczna edycja przedsięwzięcia cieszyła się dużym zainteresowaniem, stąd pomysł na powtórkę.

Reklama

Do organizatorów zgłaszają się już przedsiębiorcy, którzy chcą gościć u siebie turystów za pół ceny. Jak powiedziała Ciuksza, są to właściciele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, restauracji, lokali gastronomicznych, ale także prowadzący wypożyczalnie sprzętu narciarskiego czy organizatorzy kursów snowkitingu (latanie z deską snowboardową czy nartami za latawcem), a także oferujący usługi przewodników turystycznych czy instruktorów narciarskich.

W ubiegłym roku do akcji "Mazury za pół ceny" przystąpiło 60 przedsiębiorców z branży turystycznej. Według inicjatorów chodzi o przyciągnięcie turystów na Mazury także zimą, wtedy gdy zazwyczaj miejsca noclegowe czekają na odwiedzających. Wówczas - jak przekonują organizatorzy - oferta za pół ceny zwróci przedsiębiorcom chociażby koszty utrzymania obiektów. Przedsiębiorcy liczą także, że jeśli ktoś skorzysta z promocyjnej ceny poza sezonem, przyjedzie nad jeziora także latem.

Inicjatywa objęła powiat piski, w którym są tak atrakcyjne miejscowości jak: Ruciane Nida, Orzysz, Pisz i Biała Piska. Na tym obszarze znajduje się Puszcza Piska oraz duża część największego jeziora w Polsce - Śniardw, zwanego także mazurskim morzem.

Przedsięwzięcie ma swoją stronę internetową, za pomocą której goście mogą znaleźć odpowiadające im hotele, restauracje czy inne obiekty organizujące wypoczynek i zarezerwować w nich miejsca. Do akcji zostały zaproszone także placówki kulturalne, ośrodki odnowy biologicznej i organizatorzy imprez plenerowych.